Előzetesbe került a Főtáv vezérigazgatója
További Belföld cikkek
- Magyar Péter miatt zárhatták le a Vas vármegyei gyermekotthonokat is
- Hadházy Ákos támogatná Magyar Pétert, hogy miniszterelnök legyen
- A MÁV hibájából maradt el egy színházi előadás Győrben
- Székely János püspök: Az ünnep az egy kincs, és ezt mindenki érzi
- A Madách Imre Gimnázium leváltott igazgatója szerint az iskolai mobiltörvény abszolút hungarikum
A Fővárosi Bíróság közleménye szerint a Budai Központi Kerületi Bíróság (BKKB) elrendelte a különösen nagy kárt okozó csalás és más bűncselekmények miatt indult büntetőeljárásban "K. Lajos gyanúsított" előzetes letartóztatását augusztus 23-ig. A bíróság megalapozottnak látta a szökés, az elrejtőzés, valamint a bizonyítékok megsemmisítésének, a tanúk befolyásolásának veszélyét.
A végzés nem jogerős, azzal szemben a gyanúsítottak és védőik fellebbezést jelentettek be - közölte a bíróság. A Fővárosi Főügyészség csütörtökön kezdeményezte a szerdán őrizetbe vett Kovács Lajos előzetes letartóztatásba helyezését.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szerdán azt közölte: magánszemély feljelentése alapján május 26-án rendeltek el nyomozást. A vezérigazgatót azzal gyanúsítják, hogy vagyonkezelési kötelezettségét megszegve egy lakópark hűtő-fűtő rendszerére a Főtáv számára előnytelen szerződést kötött és ezzel mintegy 180 millió forintos kárt okozott a cégnek. Az MTI rendőrségi forrásból úgy tudja: a Rákóczi Liget lakópark hűtő-fűtő rendszerének kiépítésével kapcsolatos az ügy.
A Főtáv vezérigazgatóját szerdán délután hallgatták ki, a fűtési rendszer kivitelezésért felelős férfit pedig egy nappal korábban. A vezérigazgató előzetes letartóztatását a Fővárosi Főügyészség kezdeményezte.
A nyomozók kedden az előnytelen szerződés megkötése miatt a csepeli lakópark beruházásának a vezetőjét is meggyanúsították, ő a gyanúsítással szemben panasszal élt, kihallgatása során vallomást tett.
A Főtáv Zrt. csütörtökön az MTI-vel azt közölte: mindenben segíti a nyomozást a Csepeli Hőszolgáltató Kft. (CSHSZ) ügyében, hiszen azt cégük kérte. Kovács Lajos vezetésével már május 20-án bejelentést tettek a Fővárosi Főügyészségen, kérve az ügy kivizsgálását, és rendelkezésre bocsátották az ezzel kapcsolatos összes dokumentumot.
A társaság hozzátette: amikor a hűtlen kezelés gyanúja először felmerült, Kovács Lajos vezérigazgató kezdeményezésére ismét független igazságügyi (könyvvizsgálói) szakértőt kért fel, hogy értékelje az üzleti konstrukciót. Az újabb szakértői vélemény megerősítette a korábbi eredményeket, melyek szerint a projekt vételára reális, a piaci viszonyoknak megfelelő - áll a közleményben.