A fideszes civilek szerint sajtószabadság van és lesz

2011.01.10. 16:20
Orbán Viktor Facebook rajongói oldalán szerveződött meg a közel 70 ezer felhasználó által támogatott „Egymillióan a magyar sajtószabadságért” ellenoldala, amit a miniszterelnök fanjai dobtak össze gyorsan, mert a Civil Összefogás Fórum eddig nem volt jelen a közösségi szájton. A CÖF ugyanis a médaitörvény védelmére kelve a napokban felhívást intézett a világ országainak médiumaihoz, hogy a szabad véleménynyilvánítás joga a kormányt támogató többséget is megilleti a nemzetközi médiumokban. A CÖF-tagok átmenetileg az „Akik szerint Magyarországon sajtószabadság van és lesz is” oldallal igyekeztek felhívni magukra.

A Civil Összefogás Fórum a napokban felhívást adott ki az alapítók, többek között Fricz Tamás, Bencze Izabella, Csizmadia László, Schulek Ágoston aláírásával. Az Európai Unióhoz, a nemzetközi sajtóhoz intézett levél szerzői felszólítják a magyar kormány intézkedéseit támadó újságokat, „ne hagyják, hogy hazánkban a 2010-es parlamenti választásokon súlyos vereséget szenvedett, a kormányzati hatalomból kikerült politikusok és pártok képviselői igazságtalan, megalapozatlan véleményeikkel egyoldalúan befolyásolják az Európai Unió soros elnöke, a Magyar Köztársaság megítélését, és ezzel tönkretegyék nemcsak Magyarország, de közvetetten az Európai Unió politikai és gazdasági jó hírét”.

Az Osztie Zoltán, KÉSZ elnök, Mészáros László, Magyar Polgári Együttműködés Egyesület ügyvezető elnök által is támogatott írás azt állítja, hogy a Civil Összefogás Fórumhoz számtalan megkeresés érkezett, hogy a szervezet álljon ki a kormány mellett.

A CÖF szerint a kormányt most csak azok akarják befeketíteni, „akik két cikluson át maguk is közreműködtek abban, vagy tétlenül nézték, hogy országunk a korrupció és a szabadrablás terepévé váljon”.

A levélírók szerint a parlament döntései kizárólag az ország gazdasági és erkölcsi talpra állását szolgálják, a világnak pedig meg kell ismerni ezeket a „tényeket”. A CÖF "a civil társadalom kormányt támogató többsége" nevében hívta fel a világsajtó figylemét, hogy „a szabad véleménynyilvánítás joga nemcsak a magyar kormány intézkedéseinek ellenzőit, hanem a civil társadalom kormányt támogató többségét is megilleti a nemzetközi médiumokban”.

A CÖF-ösök a napokban Orbán Viktor Facebook-oldalán is szervezkedni kezdtek, hogy megpróbálják ellensúlyozni a napokban közel 70 ezer fősre növekedett „Egymillióan a magyar sajtószabadságért” kezdeményezést. Az Orbán-fanok azt akarták elérni, hogy a szerveződő pénteki tüntetés miatt minél többen jelezzék szervezett formában, ők semmiképp sem fognak a tüntetésre elmenni. A CÖF-nek azonban nem volt Facebook-oldala, ezért néhány napra, ideiglenesen elkészült az „Akik szerint Magyarországon sajtószabadság van és lesz is”, amely hétfőn délután el is tűnt a közösségi oldalról.

A CÖF már korábban is nyíltan támogatta az Orbán-kormány politikáját. Az október 30-án kiadott közleménye a mostanihoz hasonló érveléssel támogatta a Fidesz Alkotmánybíróságot korlátozó intézkedését. „Nem szabad szem elől téveszteni, hogy a Fidesz–KDNP-kormány egy velejéig züllött és az országnak óriási károkat okozó korrupciós rendszert akar megszüntetni” – írta akkor a szervezet.

A CÖF szóvivőjét és alapítóját, a mostani támogató nyilatkozatot egyik aláíróját, Csizmadia Lászlót a civil ügyekért felelős kormánytag, Navracsics Tibor novemberben nevezte ki a Nemzeti Civil Alapprogram tanácsának elnökévé.