Kitiltanák a Fideszt a KDNP-ből
További Belföld cikkek
- Viharos széllel tör be Magyarországra a hóesés
- Magyar Péter váratlanul megszólalt az „agyhalottakról”, ezzel magyarázza mondatait
- Botrányt kiáltott a Fidesz Erzsébetvárosban: önkormányzati lakást adott saját jegyzőjének a polgármester
- Nemi erőszak miatt elfogatóparancsot adtak ki a TV2 sztárjával szemben
- Emberölés miatt köröz a rendőrség egy 16 éves lányt
A KDNP legfőbb döntéshozó testületében, az országos választmányban jövő szombaton kerül terítékre a kettős párttagság intézménye. A Fidesz és a KDNP közötti szoros személyi összefonódás hosszú ideje akkut kérdés a párton belül.
Az átfedések megszüntetését Szalma Botond, a budapesti elnök hosszú ideje szorgalmazza, lényegében ennek a programpontnak köszönhette 2010-es megválasztását, amikor a fővárosi szervezet vezetésére „hivatalosan kijelölt” Rétvári Bencével szemben nyerte el a posztot. A 2010-es választmányi ülésen a kettős tagság ellen érvelve azt mondta, hogy a KDNP-sként bajtárs szeretne lenni a Fidesz mellett, nem pedig csicska, ahogy valójában bántak egyes helyeken a kisebbik kormánypárt képviselőivel.
Szalma az Indexnek azt mondta, 2012-ben továbbra is az a szándéka, hogy tisztázza a két szervezet közti határokat annak érdekében, hogy önálló és karakteres arcot kaphasson a párt.
Előbb-utóbb mindenkinek el kell döntenie, hogy melyik csapatban focizik – mondta az budapesti elnök.
A KDNP parlamenti frakciójában ülő képviselők szinte egytől-egyig kettős tagok. Ez a felállás abból adódott, hogy a kereszténydemokrata párt lényegében a Fidesz választási szövetségeseként került a parlamentbe, önálló nem mérette meg magát. A frakció alapításánál is leginkább Orbán Viktor álláspontja döntött, hogy mekkora legyen a képviselőcsoport.
Szalma Botond az elmúlt két évben többször is szembe ment a Fidesszel szembeni konfrontációt nem vállaló hivatalos politikával. 2011 nyarán „kereszténység nem egyenlő a hülyeséggel” szlogennel tüntetett a Fidesz ellen Újpesten, ahol önkormányzati képviselőként a vagyonkezelő beszámolója miatt került szembe a polgármesterrel. Tavasszal pedig azzal húzta ki a gyufát saját pártvezetőinél is, hogy lemondásra szólította fel Schmitt Pál köztársasági elnököt, és ezzel semmibe vette a KDNP „belső vitákban kialakított pártálláspontját”. A beszólás miatt fegyelmi eljárás is indult Szalma ellen, ezt azonban máig nem zárta le a KDNP etikai bizottsága.
Keretes címe
Rubovszki György cikkünk megjelenése után az MTI-nek nyilatkozva azt állította, hogy a kettős tagság kérdése nem lesz napirenden a december 8-i KDNP-s országos választmányi ülésen.