Lázár és Gyurcsány néma maradt
További Belföld cikkek
- Főzés közben kigyulladt zsiradék miatt történt tragédia
- Tarjányi Péter: Magyarország legnagyobb nemzetbiztonsági problémája nem a migráció, hanem a korrupció
- Újabb módszerrel próbálkozott egy csaló, de gyorsan lelepleződött
- Külföldi gyorshajtás miatt kapott bírságot egy békési nő, pedig sosem járt abban az országban
- A MÁV igyekszik javítani járatai pontosságán
A parlament tavaszi és nyári ülésszakán
- hatvan képviselő nem szólalt fel
- köztük volt Lázár János, Gyurcsány Ferenc, Puch László, Botka László, Borkai Zsolt, Molnár Oszkár, Balla Mihály, Bús Balázs, Wintermantel Zsolt, Pesti Imre, Szászfalvi László, Daher Pierre.
- az Országgyűlés 2010-es megalakulása óta most először nem Schiffer András (LMP) vagy a jobbikos Gaudi-Nagy Tamás beszélt a legtöbbet, hanem a jobbikos Staudt Gábor. Ő 14 órát beszélt.
- Göndör István és Fónagy János összesen 8,5 órán át beszélt, Schiffer András 7 óra 46 perce, majd a sorban Gaudi-Nagy Tamás, Z. Kárpát Dániel, Józsa István (MSZP), a jobbikos Szilágyi György és Rétvári Bence, a közigazgatási minisztérium KDNP-s államtitkára következik.
- Fónagy János, a fejlesztési minisztérium parlamenti államtitkára 175-ször kért szót, ezzel ő vezeti a legtöbbször felszólalók listáját.
- Fónagy minisztere, Németh Lászlóné egyszer sem beszélt az idén a plénum előtt. Ő utoljára tavaly májusban szólalt fel.
- a jobbikos Staudt Gábor 124-szer, Schiffer András, az LMP társelnöke 116-szor, a jobbikos Z. Kárpát Dániel 108-szor, a szocialista Göndör István pedig 103-szor szólalt fel.
- Orbán Viktor miniszterelnök 39-szer szólalt fel, és összesen majdnem két órát beszélt, minden esetben napirend előtt vagy az azonnali kérdések és válaszok órájában.
A tavaszi-nyári ülésszakon egyszer szólalt fel:
- Pokorni Zoltán, a parlament oktatási bizottságát vezető Fidesz-alelnök
- Tiba István, az Országgyűlés jegyzője. Idén áprilisban 14 másodperc alatt összegezte az önkormányzati és területfejlesztési bizottság támogató álláspontját egy-egy törvényjavaslatról. Tavaly júniusban 26 másodpercet beszélt.
- a 88 éves Vitányi Iván, a DK függetlenként politizáló tiszteletbeli elnöke, aki az Országgyűlés főtitkári feladatait huszonhárom évig ellátó Soltész Istvánt méltatta. Vitányi egyike annak az ötnek, aki 1990 óta megszakítás nélkül képviselő. Ebben a ciklusban csak kétszer kért szót.
- Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes a keresztények vallásgyakorlását biztosító, 313-ban kötött milánói ediktumról emlékezett meg. Tavaly egyszer sem szólalt fel.
- a testnevelő tanári és edzői végzettséggel rendelkező fideszes Vincze László egyetlen felszólalásában a grundbirkózásról beszélt.
A 2010 óta tartó ciklusban egyszer sem szólalt még fel
- Kubatov Gábor pártigazgató, az FTC elnöke 2006 óta tartó pályafutása alatt egyszer, még 2007 áprilisában beszélt a parlamentben
- Meggyes Tamás korábbi esztergomi polgármester. Utoljára 2008 májusában beszélt.
- Molnár Ágnes, a fejlesztési tárca tavaly nyáron leköszönt államtitkára 2009 májusában szólalt fel utoljára.
- Bíró Márk, a Fidesz észak-magyarországi regionális igazgatója. Ő első ciklusát tölti az Országgyűlésben, mindeddig szótlanul.
- Cserna Gábor dunaújvárosi polgármester, aki 2011. márciusában került be az országgyűlésbe. 2002 és 2006 között már volt képviselő, de akkor is mindössze háromszor emelkedett szólásra.
- Szemereyné Pataki Klaudia, aki áprilisban Matolcsy György helyére került.
Az Országgyűlés 2010-es megalakulása óta
- Schiffer András beszélt a legtöbbet és a legtöbbször, összesen 64 órát.
- Gaudi-Nagy Tamás csaknem 61 órát beszélt.
- 24 óránál többet beszélt a jobbikos Novák Előd, Z. Kárpát Dániel, Volner János, Nyikos László, Staudt Gábor és Szilágyi György, az MSZP-s Göndör István, Józsa István, Gúr Nándor, Lamperth Mónika és Bárándy Gergely, a kormánytagok közül pedig Fónagy János, Rétvári Bence, Répássy Róbert, Kontrát Károly és az LMP-s Vágó Gábor.