Bíróság kötelezi, mégsem kér bocsánatot a kórházigazgató
További Belföld cikkek
- Gyurcsány Ferenc: Félremegy a Telex tisztessége, becsülete
- Derült idővel indul a hétvége, de több helyen is lehet hószállingózás
- Kiderült, hogy az RTL Híradó nézőinél kik kapták Az Év Embere-díjat
- Különleges időjárási jelenség alakult ki a Balatonnál
- Változtatott a kormány egy nagy visszhangot kapott program szabályain
Daher Pierre még 2013 márciusában dobta ki irodájából Czipfelné Krisztián Katalint, amikor megtudta, hogy az asszony a helyi kórház megmentésére alakult civil csoport tagjaként érkezett hozzá, és arról kér tájékoztatást, hogy mi az igazság az egyes részlegek bezárásával kapcsolatban - írja a Népszabadság mai számában. Daher ekkor karjánál fogva megragadta az asszonyt, megpróbálta kilökni az irodából, miközben a karját tekergette és azt kiabálta, hogy: "Vedd ki innen a lábadat, kidoblak a kórházból."
A bíróság miután megbizonyosodott a kórházban történtekről, kimondta, hogy az igazgató - aki 2010 és 2014 között, azaz az incidens idején fideszes országgyűlési képviselő volt - nemcsak az emberi méltóságát, hanem Czipfelné jó hírnevét is megsértette, amikor azt mondta róla, hogy korábban pszichiátrián kezelték. Mivel munkaidőben, az intézményben történt az incidens a kórháznak 400 ezer forintot kellett volna fizetnie a felperes civilnek. Ezen felül az igazgatónak magánlevélben, valamint önköltségen az MTI-nél közzétett nyilatkozatban kellett volna elnézést kérnie az asszonytól. Czipfelné azóta is hiába várja a sajnálkozó levelet és ezért végrehajtási eljárást indított. A törvényszék határozatban kötelezte Dahert a bocsánatkérésre.
Dahert az ügyben a Magyar Orvosi Kamara BAZ megyei etikai bizottsága is elmarasztalta az orvosi titoktartás megsértése miatt, ugyanis lejáratás céljából fedte fel, hogy a kórház elleni tüntetések egyik szervezője részesült pszichiátriai kezelésben. A megrovás mellé a kamara akkor közel 300 ezer forint büntetéssel sújtotta az igazgatót.
A Népszabadság megkereste a kórházigazgatót, aki annyit válaszolt, hogy nem akar foglalkozni az üggyel, szerinte nincs miért bocsánatot kérnie akkor sem, ha erre bíróság kötelezi. A lapnak pedig azt javasolta, hogy írjanak inkább a migránsügyről, ne róla.
Libanoni, de nem bevándorló
Ha ismerős volt valahonnan Daher Pierre neve, ne csodálkozzon, ugyanis ő az a libanoni származású orvos, aki júniusban teljes mellszélességgel kiállt Orbán Viktor bevándorlásellenes politikája mellett. A kórházigazgató, aki a róla szóló Wikipedia-szócikk szerint anyagi problémák miatt került 1982-ben Budapestre, az Indexnek úgy nyilatkozott, hogy "Én nem vagyok bevándorló. 1982-ben jöttem Magyarországra, itt tanultam, nem vagyok bevándorló. Én itt élek, itt tanultam, pénzt fizettem azért hogy itt tanulhassak. Miért engednénk Magyarországra a bevándorlókat, akikről nem tudjuk, hogy kicsodák? Ezek nem tanult emberek. Ők nem azért jönnek, hogy tanuljanak, vagy fejlesszék az ország gazdasági helyzetét."