Balog: Szörnyű, buta dolog a kerítés
További Belföld cikkek
- Tisza Párt: amíg ez meg nem történik, addig nem döntünk a főpolgármester-helyettesekről
- Autót, pálinkát és még egy grillsütőt loptak, de nem jutottak messzire a gyöngyösi betörők
- Elbúcsúztatták Révész Zsuzsát
- Villamos elé hajtott egy Mercedes Szegeden
- Napokig küzdött a túlélésért egy túrázó a Bükkben
A Mandiner cikke szerint Balog Zoltán, az Emmi minisztere hétfőn Frankfurtban, a Hayek Clubban arról beszélt, hogy a menekültválság megoldására született megoldást, a kerítést
szörnyű, buta
dolognak tartja, és annak építésekor úgy volt vele, hogy lelkészként és miniszterként sem tud részt venni benne.
A német liberális elitklubban tartott egyórás előadásán, mintegy 100 fős hallgatóság előtt azt mondta, hogy a bevándorlóellenes plakátkampánnyal sem értett egyet.
Ezek az emberek áldozatok, ezt le kell szögezni. Én is odamentem, osztottam ételt, hogy megnyugtassam a lelkiismeretemet; de közben ezt el kell választani az állam feladataitól: a jog, a biztonság, a rend garantálásától. A kampányunkkal mindenesetre összemostuk a két szintet. Amikor azt írtuk plakátokra, hogy »Nem veheted el a magyarok munkáját!«. Így, tegeződve. Magyar nyelven. Azt hiszem, nem tettünk kellő különbséget a szükséget szenvedő ember, az áldozat és az áradat, a folyamat között. Utóbbit meg kell akadályozni a magyar határon, az európai határokon, azt viszont, hogy hús-vér embereket utáljanak, nem engedhetjük meg magunknak.
Az Index megkereste az Emmit, hogy megtudja, valóban ezt mondta-e Balog Zoltán, és ha igen, akkor korábban itthon miért nem hangoztatta-e ezeket a nézeteit. Az Emmi részletesen nem válaszolt a kérdéseinkre, mindössze elküldték annak a tavaly nyári cikkünknek a linkjét, amiben arról írtunk, hogy a miniszter a University College London előadásán azt mondta, hogy a plakátok nem az ő ízlése szerint valók.
Mellesleg azért Balog Frankfurtban nem támadta ennél jobban kormánya döntéseit, szerinte Magyarország ma ugyanazokat az értékeket védi, mint a rendszerváltáskor a határok megnyitásával, a szabadságot. Ráadásul szerinte sokkal humánusabb most visszafordítani a menekülteket, mint beengedni őket, és pár év múlva kitoloncolni. A teljes beszámolót itt olvashatja el.