A Leporolt akták - Perben a XX. századdal című kötet negyven bírósági ügyön át mutatja be történelmünket az első világháborútól a rendszerváltozás utáni évekig.
MEGVESZEMSimon: Máig nem tudom eldönteni, Welsz fedett ügynök volt-e
További Belföld cikkek
- Bayer Zsolt beleszállt Fábry Sándorba: Aljas sz*rember
- A család szerint rendőri túlkapás történt a zagyvarékasi igazoltatáskor
- Múzeumigazgatói pozícióért lobbizott Magyar Péter szövetségese, kiakadt a momentumos politikus
- Tűz ütött ki egy kőbányai szállóban, 250 embert kellett evakuálni
- Kihúzták az év első hatos lottójának nyerőszámait
A Figyelő részleteket közölt azokból a vallomásokból, amiket Welsz Tamás és Simon Gábor tett a rendőrségen még 2014-ben. Az ügyeskedő, kamu afrikai útlevelekkel kereskedő Welsz vállalkozó volt, mígy Simon az MSZP egyik vezető politikusa, akiről éppen a választási kampányban derült ki, hogy külföldi bankszámlákon rengeteg, be nem vallott pénze van. A két ember története aztán azon a ponton ért össze, amikor kiderült, hogy Simonnak is volt afrikai útlevele és hozzá köthető dokumentumok voltak a kalandor Welsz irodájának széfjében.
Simon Gábort 2014 márciusában vette őrizetbe a rendőrség, pár nappal később pedig Welsz a rendőrautóban öngyilkos lett, éppen akkor, amikor a rendőrök az érdi otthonából vitték el.
Welsz és Simon is olyan vallomást tett a rendőröknek, ami ugyanazt a történetet teljesen máshogy állítja be, ráadásul mindkettőben vannak olyan elemek, amelyek életszerűtlenek.
Mit állított Welsz?
- Azt, hogy ő ártatlan. Afrikai útlevele pedig nem hamis, hanem eredeti. Arról pedig csak hallott, hogy Simonnak kamu útlevele van.
- Simonról pedig azt, hogy az Afrikában és Dél-Amerikában megforduló politikust régóta ismeri, és Simon kérte a segítségét a pénze legalizálásában.
- A pénzről Simon azt állította Welsznek, hogy legálisan jutott hozzá, de a vállalkozó állítása szerint mindig más történetet adott elő arról, honnan származik.
Mit állított Simon?
- Azt, hogy Welsz azután kereste fel, hogy a sajtó megírta, külföldön van titkolt jövedelme. Előtte nem ismerték egymást.
- "Máig nem tudom eldönteni, hogy megbízást teljesítő fedett ügynök vagy kalandor volt, de jól kibabrált velem" - mondta Welszről.
- Welsz annyira ráijesztett, hogy "hirtelen felindulásból" megkérte, segítsen őt tisztázni a külföldi számlái miatt kialakult helyzetben.
- A vállalkozó ebben segített, de közben mindent elmondott a rendőröknek.
A Figyelő szerint nehéz eldönteni, melyik vallomás áll közelebb az igazsághoz, ráadásul mindkettő tele van irracionális elemekkel:
- Életszerűtlen, hogy régóta ismerik egymást, majd egyszer csak Welsz rácsodálkozik, hogy jé, Simonnak is van afrikai útlevele, nem csak nekem.
- Simon ugyan azt állította, hogy legális jövedelme van, de ennek ellentmond, hogy egy kalandor segítségét fogadja el.