Bőnyi rendőrgyilkosság: orvos- és fegyverszakértőt rendeltek ki
Egyesített igazságügyi orvos- és fegyverszakértőt rendelt ki a bőnyi rendőrgyilkosság ügyben a Nemzeti Szakértői és Kutató Központ a február elején elkészült fegyverszakértői szakvélemény megállapításai alapján, tudta meg a Magyar Nemzet a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) szóvivőjétől.
Nagy Andrea az újságnak azt mondta: az ügyben több szakértőt is kirendeltek. Néhányan már elkészítették szakvéleményüket, a legtöbbre azonban még várni kell.
A nyomozó fűügyészség továbbra is a szélsőséges félkatonai szervezet, a Magyar Nemzeti Arcvonal (MNA) szellemi vezetőjének tartott, 76 éves Győrkös Istvánt gyanúsítja a gyilkossággal. Az előzetes letartóztatásban lévő férfit hivatalos személy sérelmére, több ember életét veszélyeztetve elkövetett emberölés bűntettének és lőfegyverrel való visszaélés bűntettének elkövetésével gyanúsítják.
Mint korábban az Index megírta, a gyilkosság körülményei tisztázatlanok. 2016. október 26-án a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) illegálisan tartott fegyverek után akart kutatni Győrkös bőnyi házában. felkutatása érdekében házkutatást akart tartani az ismert szélsőjobboldali aktivista, Györkös István bőnyi házában, a 76 éves férfi azonban nem engedte be a nyomozókat. Lövöldözés tört ki, amiben Pálvölgyi Péter őrnagyot, az NNI munkatársát halálos találat érte.
Borulhat, amit a bőnyi rendőrgyilkosságról eddig tudni lehetett
Súlyos kérdésekre kell választ találni: végezhetett-e baráti tűz a nyomozóval? Hogyhogy nem lőtt abba az irányba Győrkös István, ahol a rendőrök álltak? Miért menekültek ki és miért nem segítettek több mint fél óráig társukon a nyomozók? Rekonstruáltuk a gyilkosságot.
Cikkünkben arról írtunk, hogy hónapokkal az eset után sem tudni biztosan, ki lőtte le Pálvölgyi Péter nyomozót. Győrkös István azt vallotta, nem ő lőtt először, csak miután golyót kapott, véletlenül adott le ő is egy sorozatot gépkarabélyával.
A lövések irányát bemutató nyomozati dokumentum alapján úgy tűnik, Győrkös nem abba az irányba lőtt, ahonnan a fegyveres nyomozók tüzeltek. Pálvölgyi viszont elő sem vette a pisztolyát. A lelőtt rendőrt kimenekülő társai magára hagyták. A TEK megérkezéséig, több mint fél órán át senki nem ment érte vissza a házba, noha odakint tucatnyi rendőr volt. Takács Zoltán ügyvéd, Györkös védője is azt állítja, hogy nem védence adta le a halálost lövést, ahogyan azt az ügyészség állítja.