Az ellenzék jó része is megszavazta a képviselők fizetésemelését
További Belföld cikkek
-
„Ne keress többé!” – Németh Szilárd csalódott, kemény üzenetet küldött Ruszin-Szendi Romulusznak
- Meghalt Krupp Béla, a Népszabadság egykori fotósa
- Kizuhant egy gyermek a balatonfüredi kilátóból, mentőhelikopterrel vitték kórházba
- A DK szerint Pintér Sándornak, Rétvári Bencének és Takács Péternek is le kellene mondani a kórházi VIP-szolgáltatásokról
- Dömötör Csaba szerint a Tisza Párt kongresszusát Manfred Weberék finanszírozták
Nem okozott különösebb meglepetést, hogy a kétharmados többséggel rendelkező Fidesz-KDNP minden gond nélkül elfogadta kedden a 2019-es költségvetést megalapozó törvényt. Ebben a javaslatban szerepelt azonban a képviselői fizetésemelés is, amely eléggé megosztotta az ellenzéket a szavazásnál.
Beszámoltunk arról, hogy így havonta nagyjából 200 ezer forinttal kereshetnek többet a parlamenti képviselők. Ugyanis az új szabályok szerint a bruttó havi átlagfizetés háromszorosát keresnék. Míg eddig 748 ezer forint volt a tiszteletdíjuk, a jövőben ez 948 ezer forintra nőne. A frakcióvezetők ennek a dupláját, a frakcióvezető helyettesei pedig kicsivel több mint a másfélszeresét keresnék az újonnan megállapított képviselői alapfizetésnek.
![Varga Mihály pénzügyminiszter szavaz az Országgyűlés plenáris ülésén 2018. július 17-én](https://kep.cdn.indexvas.hu/1/0/2055/20557/205570/20557021_f1f695d7c223594e6856a2273ab865b2_wm.jpg)
Ha egy képviselő bizottsági tag, akkor a nagyjából bruttó egymillió forintos alapbére 1,2-szeresét keresné, de ha a törvényalkotási bizottság tagja, esetleg más bizottságban is benne van, akkor még ennél is több pénzt vihetne haza. A képviselők havi keretét is alaposan megemelik. Aki listán került be, annak a fizetésével megegyező összegű keret áll majd a rendelkezésére, aki pedig egyéniben jutott be, annak ennek a duplája.
Mindez egy törvényalkotási bizottsági módosítóval került be a tervezetbe, és a képviselők kedden döntöttek róla. Az összegző módosító érintett pontjairól külön szavazott a parlament, így láthatjuk név szerint, hogy az egyes képviselők hogy döntöttek a saját javadalmazásukról.
Finoman szólva sem volt egységes álláspont.
- A Fidesz-KDNP és a német nemzetiségi képviselő nem meglepő módon megszavazta a kormánypárti javaslatot a fizetésemelésről.
- Igennel szavazott a Jobbik összes jelen lévő képviselője.
- Igennel szavazott az MSZP-ből: Bangóné Borbély Ildikó, Harangozó Tamás, Hiszékeny Dezső, Molnár Zsolt, Varga László.
- Jelen volt, de nem szavazott az MSZP-ből: Mesterházy Attila és Molnár Gyula, Szabó Sándor és Tóbiás József. Tóth Bertalan pártelnök nem volt jelen, Hiller István nem szavazott.
- Nemmel szavazott az MSZP-ből: Gurmai Zita, Korózs Lajos és Kunhalmi Ágnes.
- Nemmel szavaztak a DK-s képviselők.
- Nemmel szavaztak az LMP-sek.
- Nemmel szavaztak a Párbeszéd képviselői.
- Kivéve Burány Sándor Párbeszéd-képviselőt, aki ugye MSZP-tag. Ő igennel szavazott.
- Nemmel szavazott a két független, Dúró Dóra (ex-Jobbik) és Hadházy Ákos (ex-LMP).
- A független Bősz Anett (Liberálisok, ex-Párbeszéd) viszont tartózkodott.
Mindez azt jelenti, hogy a parlament 163 igen, 23 nem szavazattal és 1 tartózkodással megszavazta a képviselői tiszteletdíjak emelkedését. Majd a parlament a teljes javaslatot is elfogadta a költségvetés megalapozásáról, itt már az ellenzék nemmel szavazott egységesen.
Kommentelje a cikket itt lent, a Facebook-posztunk alatt.