Az Alkotmánybírósághoz fordul Soros alapítványa
A demokrácia védelmét kérik az Alkotmánybíróságtól a Nyílt Társadalom Alapítványok, ez derül ki a nemrég megjelent sajtóközleményükből. A lépés a kormány Stop Soros törvénycsomagja indokolta, mert a törvény jogellenesen teszi büntethetővé magánszemélyek és civilszervezetek munkáját, és gátolják az alkotmányban foglalt szólás- és gyülekezési szabadságukat.
Patrick Gaspard, a Nyílt Társadalom Alapítványok elnöke szerint
- a törvény véget vet a demokráciának,
- a célja a kormánytól eltérő véleménnyel bíró csoportok és személyek elhallgattatása,
- a törvény egy hazugsággyűjtemény.
A közleményben azt is írják, hogy a Fidesz-kormány már maga alá gyűrte a bíróságokat, a médiát és most a civileken a sor, ezért az Emberi Jogok Európai Bíróságán pert indítottak a törvény ellen, mivel az ellentétes az Emberi Jogok Európai Egyezményével.
Az Alkotmánybírósággal kapcsolatban megjegyzik, hogy
Ezzel a beadvánnyal lehetőséget akarunk adni a bíróságnak, hogy kifejthesse az álláspontját arról, milyen hatást gyakorolnak ezek az intézkedések a demokrácia szabályaira valamint a magyarok jogaira és életére.
A törvény ugyebár azokra lett írva, akik a Fidesz szerint segítik a bevándorlást, azonban a közleményben arra is kitérnek, hogy 2017-ben alig több mint 3300 menedékkérő érkezett az országba, mindezek ellenére a kormány továbbra is szítja az indulatokat, és ezt felhasználva a nép ellenségeként állítsa be a politikai ellenfeleit.
A Soros György alapította alapítvány 30 év után költözött Budapestről Berlinbe a folyamatos kormányzati támadások miatt.
(Borítókép: Bődey János / Index)