2019-ben még nem vezetik be az új Nemzeti alaptantervet
További Belföld cikkek
-
Puzsér Róbert: Bizarr látványt nyújt Magyar Péter, amint megretten Rogán Antaltól
- Meglepő helyen nyílik magyar diplomáciai képviselet
- Szájer József: Vannak, akik azt mondják, Magyarországon diktatúra van, de ezek hamis vádak
- Orbán Viktor: Mindannyian a dakoták istenének kezében vagyunk
- Szentkirályi Alexandra szerint Bódis Krisztával szivárványos Soros-ügynököt ültet a főváros nyakába Magyar Péter
Az Országgyűlés Kulturális Bizottságának hétfői ülésén a szocialista Hiller István megkérdezte, hogy mikor kerülhet nyilvánosságra a Csépe Valéria professzor és szakértői csapata által kidolgozott Nat-tervezet kormány által átírt változata. Pósán László, a bizottság fideszes elnöke a Népszava cikke szerint válaszában azt mondta, hogy
a tervezetről zajló vita még nem ért véget, továbbra is zajlik, így az új Nemzeti alaptanterv (Nat) 2019-es bevezetésére nem fog sor kerülni.
Azt már korábban megírtuk, hogy élénk vitát váltott ki az új Nat tervezete a jobboldalon, azt állítva, hogy annak túl liberális a szellemisége, és hiányzik belőle a nemzeti gondolkodás. Október végén Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős helyettes államtitkár még azt mondta, hogy a minisztériumban jelentős mértékben átdolgozzák a tervezetet, a módosított alaptanterv november közepére-végére készülhet el. De ezek szerint a viták elsodorták ezt a határidőt is.
Nem elég nemzeti az új alaptanterv tervezete, átdolgozzák
Az új verzió novemberben készülhet el.
Az új Nemzeti alaptantervet szeptember elsején hozta nyilvánosságra az Oktatás 2030 Tanulástudományi Kutatócsoport, amelyen 2017 decembere óta dolgozott Csépe Valéria, a Magyar Tudományos Akadémia pszichológusprofesszorának vezetésével egy száz fős, pedagógiai szakértőkből, pszichológusokból és gyakorló tanárokból álló kutatócsoport.
Új tantárgyat, 0. osztályt és kevesebb kémiát javasol az új Nat
A 312 oldalas anyag nem politizál, szakmai alapon készült. Elveiben modern, de radikális átalakítást nem hoz a magyar oktatásba.
Gulyás Gergely kormányszóvivő már a megjelenésekor azt mondta, hogy csak egy tervezetről van szó, nem szabad konkrétumnak venni semmilyen elemét, és abban a formában biztosan nem lép életbe, ahogy megkapták. Gulyás szerint ugyanis komoly változtatásokra van szükség a történelemre, irodalomra, természettudományokra vonatkozó elképzeléseken.
Az átdolgozással kapcsolatban Kásler Miklós emberi erőforrás miniszter októberben azt nyilatkozta, hogy szeretnék 2019. szeptember elsején bevezetni, de nem mindenáron ragaszkodnak a dátumhoz. Mint mondta,
a kormány megfontoltan kíván dönteni, inkább később vezessük be az új NAT-ot, de koherens, kimunkált legyen.