Újabb 12 halálos áldozata van a koronavírusnak Magyarországon
További Belföld cikkek
- 300 milliárd forintért takaríthatja a kórházakat egy cég a következő négy évben
- Készüljön fel, érkezik a havazás Magyarországra!
- Bejelentett egy szivárgást a gázműveknek, a kocsijára terhelték a költségeket
- Teljesen kiégett egy hajó a Tiszán
- Sokan azt hitték, médiahack, de igaz: örökre bezárja kapuit a MikulásGyár
Szerdára újabb 12 ember vesztette életét a koronavírus-fertőzés miatt, és további 67 magyar állampolgár szervezetében mutatták ki a betegséget, ezzel 1579-re nőtt az igazolt koronavírusos megbetegedések száma.
Az új áldozatok 64 és 88 év közöttiek, hét férfi és öt nő.
Mindannyian krónikus betegségben szenvedtek, jellemzően szív- és érrendszeri betegség, veseelégtelenség, cukorbetegség gyengítette szervezetüket, magas vérnyomás mellett. Többen korábban stroke-ot kaptak – derült ki a kormányzati tájékoztató oldal friss adataiból.
- 70 embert gyógyultnak nyilvánítottak szerdára, így az ő számuk már 192.
- A járványban szerda hajnalig összesen 134 ember halt meg Magyarországon.
- Hatósági karanténban 13 360 ember van.
- Az országban eddig 37 326 akkreditált tesztet végeztek.
Az operatív törzs keddi sajtótájékoztatóján Müller Cecília elmondta a Pesti úti idősotthonról, hogy az intézményben 204 fertőzöttről tudnak, közülük 10 fő pedig már elhunyt a betegségben. Jó hírként közölte, hogy 9 főt levettek a lélegeztetőgépről, ők már az intenzív osztályt is elhagyhatták. A tisztifőorvos hangsúlyozta:
Változatlanul igaz az az alaptétel, hogy az időseket és a krónikus alapbetegséggel küzdőket érinti a legsúlyosabban a fertőzés.
Müller Cecília ugyanakkor ismét figyelmeztetett, sokan tünetszegényen vagy tünetmentesen hordják ki a betegséget, ezért mindenkinek vigyáznia kell embertársaira. A sajtó kérdéseire adott válaszokból kiderült, hogy országszerte ellenőrzik az idősotthonokat. Müller Cecília kérdésre elmondta, hogy ez egyébként is a népegészségügyi hatóság feladata, de a mai nappal elrendelte az ország 1035 otthonának népegészségügyi hatósági ellenőrzését.
A kórházi ágyak 60 százalékának felszabadítását érintő kérdésre Müller azt mondta, nézzünk körül a világban. Szerinte a magyar intézkedések ugyan sikeresek, mégis „mindig a legrosszabb forgatókönyvre kell felkészülni”.
A sajtótájékoztatón részt vett Nagy István agrárminiszter is, aki egyfelől köszönetet mondott többek között a magyar gazdatársadalomnak is, másfelől pedig beszámolt azokról az agrárszektort érintő kormányzati intézkedésekről, amik az agráriumban segíthetik a hitelfelvételeket, valamint a beruházások könnyítését. Újabb döntések is születtek az általa vezetett akciócsoport javaslatára, így a mezőgazdasági szektorban:
- az év végéig 200 millió forintra emelték a szabad felhasználású hitelfelvételi lehetőséget;
- az állam eben a szektorban 100 százalékos garanciát vállal a hitelekre;
- a turisztikához kapcsolódó agráripari területeken – a bor- és szőlőtermesztésben, a pálinkát és a kisüzemi sört előállítók, valamint a dísznövény-termesztők esetében – is bevezették a járulékmentességet három hónapra, a munkáltatóknak pedig további járulékkedvezményeket is biztosítanak.
A magyarországi megbetegedésekről folyamatosan frissülő grafikonunkból tájékozódhat:
(Borítókép: Huszti István / Index)