Jól keresnek a NAT-ot is fejlesztő oktatási projekt szakértői
Márciusig mintegy 1,11 milliárd forintot fizettek ki oktatási szakértőknek abban az európai uniós támogatásból megvalósuló projektben, amelynek része az új Nemzeti alaptanterv (NAT) előkészítése is, derítette ki a Magyar Narancs közérdekű adatigényléssel.
A projektgazda Eszterházy Károly Egyetem küldte meg a táblázatot, amiből kiderül, összesen 934 millió forint volt a szakértők bruttó bérköltsége, és 177 millió forintot szociális hozzájárulási adóként fizetettek be.
BÁR A LAP CSAK A Nemzeti alaptantervhez KÖZVETLENÜL KAPCSOLÓDÓ KÖLTÉSEKRE VOLT KÍVÁNCSI, A TELJES PROJEKT SZAKÉRTŐI KIFIZETÉSEIRŐL KAPTAK TÁBLÁZATOT, ÍGY NEM LEHET TUDNI, EBBŐL MENNYI MENT A NAT-ra.
Összesen 303 szakértő dolgozik a három és fél éves projektben. Van, aki csak pár hónapra csatlakozik be, míg például a szakmai vezető, Csépe Valéria 2017 júliusa óta kapja a fizetését, havonta bruttó 684 ezret. A táblázatból kitűnik, néhányan jóval több pénzt kapnak nála. Például a projekt korábbi stratégiai és fejlesztési igazgatója 2017-ben négy hónapot dolgozott, és ez idő alatt összesen bruttó 4,8 millió forintot, azaz havi 1,2 milliót keresett.
A 2,4 milliárd forintos uniós pályázatnak két része van:
- 2 milliárd forintot különítettek el a „Köznevelés tantervi-tartalmi szabályzóinak felülvizsgálata és átdolgozása" című projektrészre. Ennek keretében történtek az új NAT-ot megalapozó kutatások, jelenleg pedig azon dolgoznak, hogy meglegyen a tanterv szeptemberre.
- További 400 millió forintért a pedagógusok digitális felkészültségét méri fel és fejleszti az egyetem.
A projekt 2017. július 1-jén indult, és idén október 31-én zárul.