A Pesti úti idősotthon vezetője: én küldtem a levelet a főjegyzőnek
További Belföld cikkek
- Viharos széllel tör be Magyarországra a hóesés
- Magyar Péter váratlanul megszólalt az „agyhalottakról”, ezzel magyarázza mondatait
- Botrányt kiáltott a Fidesz Erzsébetvárosban: Önkormányzati lakást adott saját jegyzőjének a polgármester
- Nemi erőszak miatt elfogatóparancsot adtak ki a TV2 sztárjával szemben
- Emberölés miatt köröz a rendőrség egy 16 éves lányt
Csütörtökön a Pesti úti idősotthon vezetője megerősítette, hogy ő írta azt a hétfőn nyilvánossá tett levelet a fővárosi főjegyzőnek, amelyben közölte: az általa vezetett intézménynek a járványveszélyt megelőzően és a járvány időszakában is mindvégig volt orvosa.
Skultéti József aláírt és beszkennelt nyilatkozatát a fővárosi önkormányzat koronavírus-járványról tájékoztató oldalán tették közzé azt követően, hogy az Origo egy cikkében azt állította, valójában nem az idősotthon vezetője, hanem Karácsony Gergely főpolgármester kampányfőnöke írta a levelet.
Korábban írtuk: Három ellenőrzésből háromszor nem volt jelen orvos a Pesti úti idősotthonban, írja közleményében Budapest Főváros Kormányhivatala.
Mint írják, az elmúlt két napon háromszor is tartottak szúrópróbaszerű ellenőrzést a Pesti úti idősotthonban, kifejezetten azért, hogy ellenőrizzék, van-e folyamatos orvosi ellátás az intézményben, hiszen most is több tucat fertőzött idős lakó van az intézményben, de a három ellenőrzésből háromszor nem volt jelen orvos az otthonban.
Hozzáteszik, Müller Cecília országos tisztifőorvos április 9-én tartott helyszíni szemlét az idősotthonban, és még aznap kötelező határozatot adott ki, amiben elrendelte azt is, hogy a Fővárosi Önkormányzat azonnal és folyamatosan biztosítsa az orvosi ellátást az intézményben. Hivatalos reakció erre még nem érkezett, de az elmúlt időszakból leszűrve valószínűleg újabb üzengetés várható.
A Főpolgármesteri Hivatal korábban az orvosok jelenlétéről azt mondta, az intézményben korábban mindvégig volt főállású orvos. Akkor azt mondták,
- a Pesti úti intézmény mindvégig rendelkezett főállású orvossal;
- az otthon főállású orvosának sok egyéb dolog mellett kötelessége volt az is, hogy az otthonban gondozottak egészségi állapotát folyamatosan felügyelje;
- nem kötelezték titoktartásra a korábbi főállású orvost;
- végezetül pedig leszögezték, hogy természetesen nem maradt fővárosi fenntartású szociális intézmény állandó orvosi ügyelet nélkül a járvány idején, álláspontjuk szerint ezen „nincs mit tisztázni”.
Müller Cecília a szerdai operatív törzs sajtótájékoztatóján azt mondta, már fertőtlenítették az intézményt, és több szűrést is végeztek: 284 fertőzöttről tudnak, 28-an elhunytak.
A Pesti úti idősotthonban, illetve annak kapcsán kialakult helyzettel korábban ebben a cikkben foglalkoztunk részletesen, és itt is írtunk róla.