Kövér: Miért lenne armageddon, ha szétesne az EU?
További Belföld cikkek
- Lézerfénnyel vakítottak el egy pilótát Győr közelében
- Nem bírt el a vizes úttal a sofőr, darabokra törte az autóját
- Feljelentést tett Zugló polgármestere, százmillió forintos kár érhette az önkormányzatot
- Kora tavaszias időjárás érkezik a télbe, többfelé kisüthet a nap
- Bosszúból gázolhatott el több gyermeket egy dégi nő
Vasárnap este Kövér László Bayer Zsolttal beszélgetett a Hír TV-n. A beszélgetés során Kövér elmondta: egy-két éve nem gondolta volna, hogy örülni fog, amikor bemehet a parlamentbe a „sok ápolt” közé, a karantén azonban őt is megviseli; a házelnök örül, ha bemehet a munkahelyére.
A parlament és a Fidesz választmányának elnöke Bernard Guetta francia EP-képviselő írására is reagált. Guetta arról írt, hogy jelenleg kockán forog az Európai Unió jövője, Bayer pedig megkérdezte: „Tényleg elkövetkezhet a nem várt armageddon, és széteshet az unió?”
Miért tekintjük ezt armageddonnak?
– kérdezett vissza Kövér, aki ezután arról beszélt, hogy „már voltunk néhány birodalom része, és amikor azok szétestek, akkor senki se érezte úgy, hogy valami mély szomorúságot kellene éreznie”.
A házelnök szerint a kivétel a Habsburg Birodalom, amelynek „úgy váltunk ki az együttműködéséből, hogy menet közben szétdarabolták Magyarországot meg a magyar nemzetet; miután már a legrosszabbon túl vagyunk – elnézést, ha kicsit cinikusan hangzik, amit mondok –, ezért olyan nagyon sok félnivalónk nincs attól, hogy ez az unió szétessen”.
Kövér ezután a félreértések elkerülése végett hozzátette, hogy nem drukkol az EU szétesésének, mert szerinte a 21. században aktuális, hogy az európai államoknak és népeknek „a saját érdekeik érvényesítése érdekében meg kellene próbálni a lehető legszélesebb együttműködést kialakítani”. Szerinte elsősorban a gazdaságban, de minden más területen is.
A házelnök szerint az együttműködés nem azt jelenti, hogy
valakik valamilyen íróasztalok mögött, vagy pláne a tengeren túl bizonyos páholyokban kitalálják, hogy hogyan kéne megoldani azt a helyzetet, hogy ne egy-két tucat kis államot kelljen összeterelni állandóan, hanem egy központból lehessen irányítani – uram bocsá –, alárendelni Európát.
Kövér szerint úgy kellene megoldani az együttműködést, hogy valóban szuverén államok jussanak közös nevezőre, valahogy úgy, ahogy Svájc megszerveződött egykoron, és ahogy a mai napig működik.
A beszélgetés során más téma is szóba került. Bayer megkérdezte például, hogy „az elnöki pulpituson ülve hogyan lehet ép lélekkel végigszenvedni egy Szabó Tímea-felszólalást”. Mire Kövér kijelentette, hogy szánalommal tekint „ezekre a képviselőkre”, különösen azokra, akiknek „a személyi száma 2-essel kezdődik, amikor olyan helyzetbe keverik magukat, mint amilyenbe Szabó Tímeának is sikerült legutóbb”.
Nincs annál elszomorítóbb, amikor egy gyűlölettől eltorzult női arcot lát az ember férfi létére
– jelentette ki Kövér, aki szerint Szabó Tímeának „családanyához méltatlan” a viselkedése. A házelnök hozzátette, a Fidesz szellemesen és elegánsan reagált legutóbb, amikor tapssal fojtotta a szót a Párbeszéd frakcióvezetőjébe.