Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEMRendszerátalakítás az egészségügyben, érvénytelenítették a kórházigazgatói pályázatokat
További Belföld cikkek
- Hidegfront érkezik, hózáporokra és havazásra is készülni kell
- Ünnepi lázban ég a Fővárosi Közgyűlés, karácsonyi húzós játékot rendeztek a képviselők
- A Századvég felmérése szerint őrzi vezető szerepét a Fidesz–KDNP
- Két nap alatt háromszor mentettek magasból a szegedi mentők
- Lépett a BKK, az ünnepi időszakban sűrűbben indulnak a reptéri buszok
Az elmúlt napokban több tucat, a nyár végén, kora ősszel meghirdetett kórházigazgatói és gazdasági vezetői pályázatot érvénytelenített a szaktárca – derül ki a Népszava cikkéből.
A lap pár napja számolt be arról, hogy januárban nemcsak új törvény, de rendszerátalakítás is lesz az egészségügyben.
Emiatt írták felül a korábban megkezdett pályáztatást, és ahelyett negyven új posztra keresnek vezetőket. Hozzájuk tartoznának egy-egy régió kórházai, rendelőintézetei, alapellátói is. Ezt az információnkat pénteken Kásler Miklós erősítette meg az Életközelben című videóközleményében
– írják. Kásler Miklós a közleményben beszélt arról az öttagú bizottságról, amely az állami kórházak vezető tisztségére tesz majd javaslatot. Azt mondta, ez a magyar egészségügy teljes átalakulásának a része, de nyilvánvalóan összefügg a járvánnyal is. Hiszen, mint az emberi erőforrások minisztere elmondta: a „világjárvány rendkívül markánsan mutatott rá a magyar egészségügy erényeire, erősségeire, de a hiányosságaira is”.
A megyei kórházak felértékelődnek, irányítani fogják a megyében lévő városi kórházakat. Utóbbiak pedig összefogják az alapellátás családi orvosait, praxisközösségeit, járóbeteg-szakrendelőit.
Kásler Miklós elmondta, a megyei kórházigazgatóknak más képességekre van szükségük ahhoz, hogy a megnövekedett feladatoknak eleget tudjanak tenni. Ezért olyan embereket keresnek, akik „ismerik a magyar kórházak világát”. A lap információi szerint
Budapesten öt csúcskórház működne, kettő a budai, kettő a pesti oldalon, az ötödik a Honvédkórház lesz. A negyven intézmény a megyei kórházakból, az országos intézetekből és az öt fővárosi csúcskórházból jön össze.
Hozzátették, hogy a jelenlegi országos intézetekről valószínűleg leválasztják a korábban azokhoz csatolt kórházakat, így például Covid-ellátás szakmai centrumát jelentő a Dél-Pesti Centrumkórházból is kiválik az Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet. Hasonlóan szétválaszthatják a Péterfyt és az Országos Traumatológiai Intézetet.
Borítókép: Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere beszédet mond a Budapesti Szent Ferenc Kórház új kápolnájának és rendelőinek felszentelésén és átadásán a II. kerületi Széher úton 2019. szeptember 10-én. MTI/Bruzák Noémi