Százezer forint jutalmat kapnak a fővárosi idősotthonok és hajléktalanszállók dolgozói
További Belföld cikkek
- Feljelentik Gulyás Gergelyt és Lánszki Regő államtitkárt
- Szájer József: A politika bizalmi műfaj, és ezt a bizalmat én eljátszottam
- Tarjányi Péter: Nem gondolnám, hogy Oroszország a békére törekedne
- Milliárdokat érő luxusrepülő jelent meg Ferihegyen, elindultak a találgatások
- Egy testvérpár különös közéleti összefonódásai – Kicsoda Magyar Péter öccse?
A fővárosi idősotthonok és hajléktalanszállók dolgozói 100 ezer forint jutalmat kapnak. A főváros meleg étellel segíti a szociális intézményeket, és harmincmilliós kerettel udvarzöldítési pályázatot hirdet meg lakóépületeknek – döntött Karácsony Gergely főpolgármester a Fővárosi Közgyűlés feladat- és hatáskörében eljárva.
Veszélyhelyzet idején a törvényi rendelkezés értelmében a Fővárosi Közgyűlés feladat- és hatáskörét a főpolgármester gyakorolja. A budapest.hu oldalon csütörtökön tették közzé a Karácsony Gergely által meghozott döntéseket.
Karácsony Gergely aláírta a szociális munka napján beterjesztett javaslatot, így a Fővárosi Önkormányzat
100 ezer forintos külön juttatással ismeri el decemberben
az idősotthonokban és hajléktalanszállókon dolgozók rendkívüli áldozatvállalását a koronavírus-járvány második hulláma idején.
A jutalomban a fővárosi fenntartású szociális otthonok minden munkavállalója,
több mint 2500 munkatárs részesül, erre a főváros mintegy 300 millió forintot szán.
A koronavírus-járvány következményeinek enyhítéséért Karácsony Gergely a közgyűlés hatáskörében eljárva elrendelte, hogy az Étkeztetési Szolgáltató Gazdasági Szervezet ellássa a Budapest területén hajléktalan- vagy más szociális ellátásban részesülő állampolgárok egészségének védelmét, alapszükségleteinek biztosítását szolgáló étkeztetési feladatokat is.
Az intézmény 39 ezer adag napi menüt tud biztosítani például a hajléktalanellátó intézményeknek, idősotthonoknak, családok átmeneti otthonának, főként azon intézményeknek, amelyek a karantén és a látogatási, illetve kijárási tilalom miatt bezárni kényszerültek.
A főpolgármester döntött arról is, hogy a főváros harmincmillió forintos keretösszeggel pályázatot hirdet meg a budapesti társasházi és lakásszövetkezeti lakóépületek belső udvarainak zöldfelületi fejlesztésére.
A fővárosnak az Égig érő fű elnevezésű pályázattal az a célja, hogy növeljék a város zöldfelületeit. Ehhez fontos eszköz lehet „a historikus városszövetben” a sokszor elhagyatott, alulhasznosított, kihasználatlan lakóházi belső udvarok zöldfelületi fejlesztése, kondicionáló és szabadtéri rekreációs lehetőséget nyújtó zöld terek kialakítása, közösségi terek létesítése – olvasható a javaslatban.
A pályázatra a főváros közigazgatási területén lévő, belső területekkel rendelkező, zárt udvaros, kertes, csatlakozó udvaros beépítésű lakóépülettel rendelkező társasházak, lakásszövetkezetek jelentkezhetnek.
Támogatás nyerhető el belső udvarok felújítási és megújítási munkáira, a szükséges műszaki vizsgálatokra, tervezési munkákra, növényzet telepítésére, földmunkákra, alapanyagok, köztéri elemek készítésére, kész bútorok, kerti szerszámok beszerzésére, bérlésére, növényorvosi, favédelmi munkák elvégzésére.
A pályázatok beadási határideje 2021. március 3.
A fővárosi pénzbeli támogatás mértéke a projekt összköltségnek legfeljebb 80 százaléka. A megpályázható összeg pályázónként 800 ezer és 2 millió forint között van.
Határozat született arról is, hogy Szöultól a Fővárosi Önkormányzatnak adományként juttatott 3500 szett védőruházat közül 2000-et a Fővárosi Önkormányzat Gödöllői Idősek Otthonának, 1500-at pedig további idősotthonoknak és a fővárosi vagyonkezelő központ által üzemeltetetett nyugdíjasházaknak adnak a koronavírus-járvány elleni védekezéshez.
Egy másik határozat szerint az I. kerületben a Szabó Ilonka utcát és a Toldy Ferenc utcát összekötő lépcsősor a Glücklich Vilma lépcső elnevezést kapja.
Glücklich Vilma (1872–1927), az első magyar egyetemi diplomás pedagógusnő a nők jogaiért és a békéért küzdött. Alapítója volt 1904-ben a Magyar Feministák Egyesületének, amelynek egyik fő célja a nők választójogának kiharcolása volt. 1919-ben részt vett Zürichben azon a konferencián, amelyen megalakult a ma is létező civil szervezet, a Women’s International League for Peace and Freedom (WILPF, Nők Nemzetközi Ligája a Békéért és a Szabadságért) – olvasható az javaslatban.
Közgyűlési hatáskörben eljárva Karácsony Gergely döntött arról is, hogy 2021. január elsejétől öt évre Szabó Rolandot – jelenlegi megbízott főigazgatót – bízza meg a Fővárosi Állat- és Növénykert vezetésével.