Karácsony Gergely szerint az ölelések miatt is kell az oltás
További Belföld cikkek
-
Drámai videón mutatja be Orbán Viktor, mi vár ránk 2025-ben
- Meghalt egy 14 éves lány Zalaszentgróton
- Népszava: Lánya, Orbán Ráhel boltján keresztül üzentek Orbán Viktornak
- Jókai Mór és Mikszáth Kálmán „fogolyháborúja”: madarakkal licitáltak egymásra
- Az őszödi beszédből idézve ment neki Gyurcsány Ferencnek Menczer Tamás
Kell az oltás, hogy újra megölelhessük egymást – ez olvasható a Fővárosi Önkormányzat által indított kampány egyik plakátján. Az a célunk, hogy növeljük a koronavírus-oltással kapcsolatos közbizalmat. Mert most nagyon sok múlik ezen, a bizalom szintjén – írja Karácsony Gergely Facebook-oldalán.
Karácsony: Jó lenne, ha a kormányfő is bízna a tudományban
A főpolgármester mindenkit arra biztat, hogy oltassa be magát.
Mint fogalmaz, sok dolguk van azzal, hogy a bizalmat erősítsék – és nem csak az oltásokkal kapcsolatban.
A bizalom erősítéséhez hozzájárul, hogy az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet nyilvánosságra hozza a Sinopharm és a Szputnyik V, vagyis a kínai és orosz vakcinák dokumentációját. Ugyanakkor a politikai propagandának alárendelt beszéd a vakcinákról – rombolja a bizalmat. Miként az is, ha a miniszterelnök arról értekezik: mehet a sor végére az, aki válogat a vakcinák között. Nem méltó beszéd ez. Különösen nem méltó ott, ahol túl sokakban van bizonytalanság az oltásokkal kapcsolatban, romboló akkor, amikor – Európában talán egyedülálló módon – a politikai szimpátia is befolyásolja, ki hogyan viszonyul az elérhető vakcinákhoz
– fogalmaz a főpolgármester. Hozzáteszi, hogy nemrégiben kapott kézhez egy friss felmérést, amely azt mutatja, Budapesten az országos átlagnál nagyobb az oltási hajlandóság. Mint írja, a megkérdezett fővárosiak fele biztosan beoltatná magát, 37 százalékuk bizonytalan, 13 százaléknyian semmiképpen nem akarnak oltást.
Karácsony Gergely mindenkit arra buzdít, hogy oltassa be magát
Facebook-videóban üzent a főpolgármester.
Az európai-amerikai vakcinában több mint 80 százalék bízik, az orosz fejlesztésű oltásra csak 43 százalék mondott igent, a kínaira mindössze 27 százalék. Tények, szakértők, teljeskörű tájékoztatás, a lehető legnagyobb nyíltság, az olcsó propaganda kiradírozása, világos és nyilvános oltási terv – ezek kellenek a bizalom erősítéséhez. A bizalom pedig az oltási hajlandóság növekedéséhez. Az oltás pedig ahhoz, hogy újra megölelhessük egymást
– írja, hozzátéve, hogy egyre nagyobb az érthető türelmetlenség a kijárási korlátozások miatt. Mint fogalmaz, a tömeges tesztelést folytatni kell, ezért újra azon dolgoznak, hogy ismét lehetővé tegyék sok ezer budapesti számára az ingyenes gyorstesztelést.