Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEMAz egészségügyi szakdolgozók több mint fele inkább felmondana
További Belföld cikkek
- Rétvári Bence: Januártól átlagosan 21,2 százalékkal nő a tanárok és az óvónők bére
- Sulyok Tamás karácsonyi üzenete: Sose tekintsünk a másik magyarra ellenségként!
- Műtét közben tanul az új budapesti robotsebész, de egyedül mégsem operálhat
- „Megszólalt a Kicsi” – karácsonyi különkiadást kapott a Menczer–Magyar-csörte
- Padlógázzal ment szemben a forgalommal egy ámokfutó sofőr Szolnokon
Továbbra sem egyértelmű, milyen módon tudják majd folytatni munkájukat az egészségügyben dolgozók. A legújabb hírek szerint közel felük a felmondást fontolgatja.
Az egészségügyisek közül sokan még mindig nem tudják, mikor fogják megkapni azt a szerződést, amelynek alapján új, szolgálati jogviszonyban folytathatnák a munkájukat.
A szerződést a mai napig nem kaptuk meg, nem is hallani arról, hogy mikorra várható. Nagy valószínűséggel alá fogom írni, mert ez egy vidéki kórház, sok lehetőség nincs
– mondta az RTL Híradónak nyilatkozó ápoló.
A Magyar Orvosok Szakszervezetének jogi tanácsadója eközben arra figyelmeztetett, hogy ha a dolgozók megkötik a szerződést,
AKKOR AZT A VESZÉLYHELYZET IDEJÉN NEM TUDJÁK MAJD FELBONTANI.
Főleg most, hogy újabb három hónappal meghosszabbította a parlament a veszélyhelyzetet, illetve további 70, a veszélyhelyzet alatti életet szabályozó rendelet hatályát.
Soós Adrianna, a Független Egészségügyi Szakszervezet elnöke viszont arra biztatta a dolgozókat az RTL Híradóban, hogy írják alá a szerződést, mivel később is dönthetnek úgy, hogy munkahelyet változtatnak.
Az ATV-nek eközben a szakértő azt is elmondta, hogy
az egészségügyi szakdolgozók közel fele a felmondást fontolgatja a kialakult helyzet miatt.
Hozzátette: ez azért is van, mert a kiküldött szerződésekben rengeteg a hiba, de a sietség miatt szerinte ezen nem is lehet csodálkozni.
Az MSZP a fentiekre tekintettel az új jogviszony bevezetésének elhalasztását kérte. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma azonban úgy nyilatkozott az ATV Híradónak, hogy ezt semmi sem indokolja.
A tervek szerint márciustól az egészségügyi dolgozóknak már az új jogviszony szerint kellene dolgozniuk.