Hivatalos: aláírták a Fudan Egyetemről szóló stratégiai megállapodást
További Belföld cikkek
- Rétvári Bence: Januártól átlagosan 21,2 százalékkal nő a tanárok és az óvónők bére
- Sulyok Tamás karácsonyi üzenete: Sose tekintsünk a másik magyarra ellenségként!
- Műtét közben tanul az új budapesti robotsebész, de egyedül mégsem operálhat
- „Megszólalt a Kicsi” – karácsonyi különkiadást kapott a Menczer–Magyar-csörte
- Padlógázzal ment szemben a forgalommal egy ámokfutó sofőr Szolnokon
Egy hét oldalból álló angol nyelvű dokumentum jelent meg kedden este a kormány honlapján, amiből kiderül, hogy szignálták a Fudan Hungary Egyetem előkészítését lehetővé tevő stratégiai együttműködési megállapodást.
Bár az Indexnek Palkovics László miniszter arról beszélt nemrég, hogy a Fudan ügye döntés-előkészítési szakaszban van, így egy sor ügyben vannak még nyitott kérdések, a most nyilvánossá vált megállapodásban rögzítik
- legfontosabb célokat
- képzési irányokat
- a budapesti kampusz tervezett helyszínét is.
A tervek szerint elinduló gazdasági, bölcsészettudományi – társadalomtudományi, természettudományi – mérnöki és orvostudományi karokon 500 oktatótól 6-8 ezer hallgató tanulhat majd – olvasható a minisztérium stratégiai megállapodásról szóló híradásában.
Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, kormánybiztos és Xu Ningsheng, a Fudan Egyetem elnöke online a megállapodásban megerősítették, hogy az egyetem budapesti fejlesztése összhangban áll a Budapest Diákváros – Déli Városkapu Fejlesztési Programmal, annak terveivel nem állítható szembe.
A beruházás az eredeti kormányzati szándékoknak és a Fővárosi Önkormányzattal egyetértésben elfogadott döntésnek megfelelően valósulhat meg, együttműködve a kiemelt budapesti fejlesztésekért és nemzetközi sporteseményekért felelős kormánybiztossal is – írják a megállapodásról.
Ehhez képest Karácsony Gergely főpolgármester kedden arról beszélt, hogy a Ferencvárosi Önkormányzat, illetve a Fővárosi Közgyűlés tud olyan népszavazást kiírni, amely valóban meg tudja akadályozni a Fudan Egyetem megépítését, amellyel kapcsolatosan sokkal több a kérdés, mint a válasz. A főpolgármester közösségi oldalán megjegyezte azt is, hogy mivel a kormány továbbra is titkolózik, erős a gyanú, hogy van is mit titkolni, mivel ha egy szuper dolog lenne, és a közérdeket szolgálná az egyetem idehozatala, akkor a részleteket nem titkos dokumentumokból kellene kisilabizálni.
Van haszna?
Magyarországon is évek óta születnek a kínai gazdasági kapcsolatokat, az ázsiai országból érkező beruházásokat méltató kormányzati bejelentések, de azért ebben a cikkünkben érdemesnek találtuk utána nézni, hogy mennyit profitálunk mi ebből az egészből?