Csudajó ötlet: adományostul vitte az alapítványt a volt pártelnök
További Belföld cikkek
- A rendőrség 210 ittas vagy bedrogozott járművezetőt kapcsolt le
- 13 éves lányt kényszerített prostitúcióra a nyírmihálydi baltás gyilkos
- Adminisztratív úton szigorítanák a közpénzből hirdetők plakátkampányait
- Most már biztos, Gulyás Gergely szakított az ünnepi hagyománnyal
- Fehérbe borult a táj a Mecsekben, van, ahol 25 centiméteres a hótakaró
Vannak szentimentális emberek, akik életük egy részét jelképezendő olykor elraknak egy tűzőgépet vagy egy tollat, amikor munkahelyet váltanak. Valahogy így tett a pártjából tavaly távozó Sneider Tamás is, aki a Jobbik Szeretetszolgálat Alapítványt tartotta meg – állítja a Blikk.
Mégis kérdéses, hogy a nosztalgia iránti igény vezérelte-e, hiszen néhány hete eltüntette a szervezet nevéből volt pártját. Emellett kuratóriumi elnöki megbízatása határozatlan lett, az alapítvány székhelye pedig átkerült arra a mátraszentimrei címre, ahol a politikus éppen panziót épít.
A lapnak azt nem sikerült kiderítenie, hogy mit csinált az alapítvány az elmúlt egy évben – amióta Sneider Tamás nem tagja a pártnak –, hiszen a tavalyi beszámolójuk nem elérhető a bírósági adatbázisban, a volt pártelnök közösségi oldalán pedig megszűnt minden aktivitás, leszámítva a név-, logó- és névjegyváltoztatást, ami „jobbiktalanította” az arculatot.
Zakóra cserélte a bomberdzsekit
Sneider Tamás nem éppen hagyományos politikusi karrierutat járt be az elmúlt évtizedekben. Fiatalon az egri szkinhedmozgalom egyik meghatározó alakja volt „Roy” néven, sőt, 1992-ben el is ítélték egy cigány férfi megverése miatt. A kétezres évek elején a MIÉP-ben politizált, majd 2007-ben csatlakozott a Jobbikhoz, amelynek színeiben 2010-től tíz évig volt parlamenti képviselő, jelenleg pedig a függetlenek között ül. Vona Gábor távozása után két évig vezette a Jobbikot, utódja Jakab Péter lett. Jelenleg az egykor ugyancsak jobbikos képviselő, Bencsik János vezette Polgári Válaszban politizál.
Nagy érvágás lehet a Jobbiknak a korábban igencsak aktív, immáron Csudajó Szeretetszolgálat Alapítvány néven futó szervezet elvesztése, mert annak anyagi hátterét döntően a képviselőik biztosították, akik évekig lemondtak tiszteletdíjuk tíz százalékáról a jótékonysági szervezet javára. Ez havonta milliós nagyságrendű összeget jelenthetett.
A párt a Blikk érdeklődésére közölte, hogy az alapítványt annak idején a párthoz kötődő személyek feleségei alapították jótékony célok megvalósítására.
Amikor Sneider Tamás kilépett a frakcióból és a pártból is, a Jobbiknak nem volt más lehetősége mint megkérni a kuratórium elnökét – Sneider Tamást –, hogy az alapítvány vezetésében módosításokat hajtsunk végre, hogy az továbbra is jobbikosok érdekkörébe tartozhasson és tovább folytathassa a munkát ismert néven. Sajnos, az erről szóló megbeszélések eredményre nem vezettek, így Sneider Tamás az alapítványt magának tartotta meg az abban elhelyezett adományokkal együtt
– írta a Jobbik, hozzátéve, hogy már kezdeményezték egy új alapítvány bejegyzését, és a képviselők szeretetszolgálat nélkül is támogatják a rászorulókat.
Az újság szerette volna megkérdezni Sneider Tamást is, mennyire tartja korrekt döntésnek az alapítvány „megtartását”, ám a megkeresésre eddig nem reagált.
Sneider Tamás hálát ad Istennek, hogy nem tagja a Jobbiknak
A Blikktől származó értesülések megjelentetése után az Index levelet kapott Sneider Tamás országgyűlési képviselőtől, amelyben jogi lépéseket helyezett kilátásba. A levél szerkesztetlen változatát alább közöljük.
„A Blikk nevű sajtóorgánumnak hamis információkat küldött a Jobbik vezetése személyemmel, a Jobbik Szeretetszolgálat Alapítvánnyal, és annak jogutódjával, a Csudajó Szeretetszolgálat Alapítvánnyal kapcsolatban.
Az alapítványnak nem vagyok alapítója, ezért jogilag kizárt, hogy az alapítványt „magammal vigyem”, annak nevét megváltoztassam. Ez a minimális tudás bármely magyarországi újságírótól elvárható.
A Jobbik Szeretetszolgálat alapítói Vona Krisztina, Dúró Dóra és Szabó-Tóbi Adrienn voltak. Mindhárom alapító lemondott alapítói jogáról, és átadták a jogot Kovács Enikőnek, aki a most bejegyzett Csudajó Szeretetszolgálat alapítója.
A Jobbik ismét hazudik személyemmel kapcsolatban, amikor azt állítja, hogy át szerette volna venni az alapítói és kurátori helyeket a Jobbik Szeretetszolgálatnál. Ennek pont az ellenkezője igaz.
Mikor megpróbáltak leváltani országgyűlési alelnöki posztomról, majd kizártak a pártból, jelezték, hogy nem kívánják működtetni az alapítványt. Egy kéréssel fordultak felém, mint a kuratórium elnökéhez, hogy próbáljam megváltoztatni az alapítvány nevét, és amíg ez nem sikerül, az alapítvány lehetőleg ne legyen aktív. A Jobbik ügyvédjével erről korrektül egyeztettünk.
A név és az alapítók megváltoztatása nem lett volna lehetséges, ha az alapítvány alapítói ezt nem teszik lehetővé. A Jobbik Szeretetszolgálat egyik alapítója annak a Szabó Gábornak a felesége, aki a Jobbik választmányának elnöke, és a Jobbik elnökségének tagja. Amennyiben a Jobbik meg kívánta volna szerezni az alapítóktól az alapítványt, személyemtől függetlenül minden lehetőségük meglett volna erre, de ezzel nem éltek.
Amennyiben a cikket jegyző újságíró a nyilvános elérhetőségeimen keresztül személyesen is megkeresett volna, és nem a cikk megszületése előtt pár órával, egy közvetítő szervezetet vesz igénybe, a hazugságokat időben cáfolhattam volna, mielőtt megírja a Jobbik által kért cikket.
Sajnálom, hogy az új Jobbik politizálás helyett hazudozással tölti életét. Hálát adok Istennek, hogy nem vagyok tagja a szervezetnek."