Újabb segítőközpont nyílt a bűncselekmények áldozatai számára
További Belföld cikkek
-
Orbán Viktor: Vannak dolgok, amikben nem engedhetünk, és nem is fogunk
- Puzsér Róbert: A pedofília megértésének visszautasítása nem oldja meg a problémákat
- Kocsis Máté: Ami az amerikaiaknak jó, az Magyarországon is jó lesz
- Vitézy Dávid beperelné a kormányt az Óbudai Gázgyár ügyében
- Gyurcsány Ferenc közveszélyes kiskakast és technácit emlegetve szállt bele Orbán Viktorba és Donald Trumpba
Újabb segítőintézménnyel gazdagodott az ország, pénteken Magyarország kilencedik Áldozatsegítő Központját adták Nyíregyházán.
Az Igazságügyi Minisztérium kezdeményezésére létrehozott központok célja, hogy megadják a bűncselekmények áldozatai számára mindazt a segítséget, amelyre szükségük van – írta Varga Judit hivatalos közösségi oldalán.
Az igazságügyi miniszter bejegyzésében hozzátette, az államnak kiemelt feladata a bűnözés által okozott anyagi, erkölcsi, lelki károk csökkentése, enyhítése és lehetőségekhez mérten felszámolása.
Varga Judit arra is emlékeztetett, hogy november 1-jétől annak érdekében, hogy minél szélesebb áldozati kör számára legyen elérhető az azonnali segítségnyújtás lehetősége, már nemcsak a személy elleni erőszakos bűncselekmények, például családon belüli erőszak, bántalmazás esetén van azonnali segítség, hanem az alábbi ügyekben is érdemes felkeresni az áldozatsegítő központokat:
- szexuális visszaélés,
- kerítés,
- gyermekprostitúció,
- zaklatás,
- kifosztás,
- lopás.
Mindeközben az áldozatsegítő kapacitások folyamatosan bővülnek. Az első központ 2017 júniusában nyílt meg Budapesten, ezt követte 2018 márciusában a szombathelyi és a miskolci, majd 2020-ban Pécsett, Szegeden és Kecskeméten, 2021-ben Veszprémben, most pedig Szolnokon is elindult a helyi Áldozatsegítő Központ, valamint Salgótarjánban Áldozatsegítő Pont létesült.
A cél az, hogy 2025-ig minden megyeszékhely rendelkezzen Áldozatsegítő Központtal.
Az Index a közelmúltban látogatott el az elsők között megalapított szombathelyi Áldozatsegítő Központba, és készített riportot az ott zajló munkáról. Ezen belül is azt a konkrét példát jártuk körül, hogy egy ilyen intézmény egész pontosan hogyan tudja segíteni a családon belüli erőszak áldozatait.
Sokszor rettentő nehéz, de van kiút a bántalmazó kapcsolatból
Magyarországon a nők harmada válik felnőtt életében valamiféle erőszak áldozatává.
Ha baj van
Az éjjel-nappal ingyenesen hívható Áldozatsegítő Vonal 2011 óta a 06 (80) 225-225-ös telefonszámon tájékoztatást ad az ügyfeleknek a különböző áldozatsegítő szolgáltatásokról.
Szintén a bántalmazottak segélyvonala az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat (OKIT) országosan, a nap 24 órájában bármikor ingyen hívható telefonszáma: 06 (80) 20-55-20.
Ha kiabálást, veszekedést hallunk, vagy valakit például monoklival látunk a környezetünkben, nem lehetünk közönyösek! Főleg ha kiskorú is érintett, akár anonim módon is értesíthetjük a 112-t, a rendőrséget vagy a telefontanút.
Emellett a megyei kormányhivatalokon belül ugyanúgy működnek a területi áldozatsegítő szolgálatok, itt szintén áldozatsegítő munkatársak állnak az áldozatok rendelkezésére.
Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését.
Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.