Schiffer András: Lenin anyja újra terhes
Jobbközép gyűjtőpárttá szeretne válni Pálinkás József pártja
Az akadémikus-politikus miniszterelnök-jelöltként és képviselőjelöltként is elvérzett az előválasztáson.
Gúnyos bejegyzéssel nyugtázta azt a hírt Schiffer András, hogy Pálinkás József Új Világ Néppártja és Gémesi György Új Kezdete mellett a Fidesz, a KDNP, az MDF és az SZDSZ korábbi ismert arcai csatlakozhatnak Márki-Zay Péter új konzervatív jobbközép pártjához, amivel saját parlamenti frakcióra tehetne szert az ellenzéki összefogás egyik pártjához sem tartozó ellenzéki miniszterelnök-jelölt.
Márki-Zay Péter a kapitány és megkérte Gyurcsány Ferencet, hogy ne tegye
A DK elnöke nem fog kampányolni.
A Gyurcsány Ferencet utasítgató Márki-Zay a Telexnek beszélt arról, hogy még nincs meg a formálódó „rendszerváltó párt” neve, sőt, majd csak jövő héten ülnek asztalhoz.
Annyit még tudni lehet, hogy a volt jobbikos Bencsik János, a Polgári Válasz párt elnökével is folynak az egyeztetések.
Márki-Zay az Indexnek adott interjújában elejtette, hogy „sokpárti koalíciós kormányzásra” készülnek, ahogy arról is beszélt, hogy az ellenzék közös listájának egyik feltételéül azt szabta, hogy „legyen egy hetedik, konzervatív frakció, amely az engem támogató kisebb pártokat és civileket képviseli a parlamentben”.
Márki-Zay Péter: Elástuk a csatabárdot Dobrev Klárával
Nagyinterjú az ellenzék miniszterelnök-jelöltjével.
Schiffer vélhetően erre reagált, és mintha segíteni próbálna a névadásban:
Új, rendszerváltó pártot alapít Gémesi, Pálinkás, Szent-Iványi, Jeszenszky, Herényi és Bod Péter Ákos. Lenin anyja pedig újra terhes.