- Belföld
- zacher gábor
- omikron-variáns
- koronavírus
- koronavírus magyarországon
- koronavírus-járvány
- távolságtartás
- oltás
Zacher Gábor több jó hírről is beszámolt az omikron-variáns gyors terjedése ellenére
További Belföld cikkek
- Botrányt kiáltott a Fidesz Erzsébetvárosban: Önkormányzati lakást adott saját jegyzőjének a polgármester
- Nemi erőszak miatt elfogatóparancsot adtak ki a TV2 sztárjával szemben
- Emberölés miatt köröz a rendőrség egy 16 éves lányt
- Több autópályán balesetek okoztak torlódást, Budapesten felborult egy autó
- A Bimbó utcai anyagyilkos azt állítja, hogy muszáj volt elkövetnie a gyilkosságot
Zacher Gábor szerint azok, akik már megkapták a harmadik oltásukat, vélhetően enyhébb tünetekkel megússzák a koronavírus omikron-variánsát. Mint mondta, leginkább orrfolyásra, hát- és derékfájásra, enyhe lázra számíthatnak. Hozzátette: ritka, hogy valaki kórházi ápolásra szorul három oltással.
A hatvani kórház sürgősségi osztályának orvosa megerősítette a napokban már több másik szakember által is hangoztatott tényt, miszerint az új betegek döntő része már az omikron-variáns miatt szorul ellátásra. Zacher Gábor azt mondta, hogy
a deltához képest enyhébb koronavírustípus érződik is az egészségügyi rendszerben, valamelyest csökkent a kórházak Covid-osztályainak leterheltsége.
A szakember a Portfoliónak arról is beszélt, hogy az oltások hatékonysága már az első koronavírus-variánsokkal szemben sem volt 100 százalékos, a delta, és legfőképp az omikron megjelenésével csökkent. Úgy fogalmazott, hogy
aki többszörösen oltott, most már legalább háromszor, annak drasztikusan kisebb az esélye, hogy súlyos állapotba kerüljön, ha koronavírusos lesz.
Zacher Gábor azt mondta, hogy
akik több betegséggel küzdenek, ritkán, de a három oltás ellenére is kórházba kerülhetnek.
A hatvani kórház sürgősségi osztályának orvosa továbbra is kulcsfontosságúnak nevezte a maszkhasználatot, valamint a távolságtartásra szolgáló szabályok betartását és betartatását.
Valószínű, hogy az omikron-vírusvariáns gyors terjedése miatt végigfertőzi az egész lakosságot, ami miatt kialakul egy bizonyos szintű védettség a koronavírus ellen – erről Jakab Ferenc, a Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpontjában működő virológiai laboratórium vezetője beszélt. A szakember ugyanakkor megjegyezte: kizártnak tartja, hogy az omikron elhozza a járvány végét.
Magyarországon az elmúlt napon 20 174 új fertőzöttet azonosítottak, meghalt 69 beteg. A központi tájékoztató oldal adatai alapján megírtuk, hogy a beoltottak száma 6 345 766 fő, közülük 6 083 949 fő már a második, 3 567 044 fő pedig már a megerősítő harmadik oltását is felvette.
Az Index korábban beszámolt Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatójának bejelentéséről, amely szerint az omikron-variáns a megjelenése óta eltelt 9 hét alatt több mint 80 millió embert fertőzött meg.
(Borítókép: Zacher Gábor 2017. november 27-én. Fotó: Mohai Balázs / MTI)