Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEMDebrecenben megnyílt az ország első járványügyi koordinációs központja
Az ország első járványügyi koordinációs központját adták át Debrecenben, az egyetem Kenézy campusán lévő infektológiai klinikán, adta hírül az MTI.
Müller Cecília kiemelte: járványügyre, infektológiára mindig szükség van, a jövőben pedig különös hangsúlyt kell kapnia a kórházi járványok kezelésének, és kulcsfontosságúnak nevezte a gyorsaságot pandémia idején. Méltatta azt a szoros együttműködést, amely a Debreceni Egyetemmel kialakult a vakcinafejlesztésben.
A kiszolgáltatottságot csökkenti a hazai eszközgyártás, egyebek mellett a Debrecenben épülő vakcinagyár is – mondta el a tiszti főorvos.
Kósa Lajos fideszes országgyűlési képviselő, Hajdú-Bihar 1. számú választókerületének kormánypárti országgyűlési képviselőjelöltje méltatta, hogy az ország egyetlen klinikai szintű infektológiáján hozták létre az első járványügyi koordinációs központot.
A politikus hozzátette: a járvány leküzdése nagymértékben logisztikai feladat.
A járvány elleni küzdelem egyik maghatározó eleme az adat és az adatbiztonság. Az adatszolgáltatásban fontos feladatok hárulnak a járványügyi koordinációs központra.
Várkonyi István, az infektológiai klinika igazgatója ezzel összefüggésben elmondta: a központban feldolgozott adatok alapján lehet dönteni az egészségügyi ellátórendszer szervezéséről, a dolgozók vezényléséről, az eszközök, műszerek átcsoportosításáról.
Elmondta azt is, hogy a koronavírus-járvány idején kapott csaknem ötszázmillió forintból bővítették és felújították a 92 dolgozóval működő infektológiai klinikát, ahol a koordinációs központot is kialakították – írta meg az MTI.