Schiffer András: Nem kétharmadnyian szeretik a narancsot, hanem ilyen sokan utálták a moslékot
További Belföld cikkek
- A Coca-Colának is gyárt alumínium dobozokat a Makón épülő kínai üzem
- Nem gyilkolt, nyomokat tüntetett el az emberölés miatt körözött 16 éves nyíregyházi lány
- Rubik Ernő első bevételéből olyan autót vett, amelyhez ötven év után is kötődik
- Magyar Péter: Vogel Evelin nyakláncának a medáljában volt a lehallgatótechnika
- A havas tájakon kemény mínuszokra ébredhetünk
A Fidesz közel hárommillió, de lehet, hogy most már hárommillió szavazója között nagyon sokan vannak, akiknek egyébként tele van a hócipőjük Orbán kormányzási stílusával. Tele van a cipőjük ezzel a felhalmozó kapitalizmussal, egy csomó olyan ember van, akinek millió problémája van a kormánnyal, millió érvet fel tud sorolni arra, hogy miért kéne elzavarni Orbán Viktort, hogy lehetőleg vissza se térjen. Egyetlen érvet nem tud mondani, hogy miért kéne ezt az ellenzéket a kormányrúdhoz segíteni
– mondta Schiffer András az InfoRádió Facebook-oldalán is elérhető beszélgetésben, kiemelve:
NEM KÉTHARMADNYIAN SZERETIK A NARANCSOT, HANEM ILYEN SOKAN UTÁLTÁK A MOSLÉKOT.
Az ügyvéd, volt országgyűlési képviselő, az LMP alapítója az Indexnek is kifejtette véleményét a választási eredményekről.
Most az ellenzék szerepéről azt mondta, ha 2026-ban ugyanez az ellenzék lesz a kormány kihívója, akkor tovább nőhet a kormányzópártok támogatottsága.
Ha a Mi Hazánk nem tud megszabadulni mondjuk a cigányozástól, buzizástól, a különböző rasszista kilengésektől, ha továbbra is azon a biciklin ülnek, hogy itt egy diktatúra van, és bojkottálni kell a parlamentet, pocskondiázni kell, útszéli stílusban kell gyalázni a miniszterelnököt lehetőleg 0–24-ben, tehát a minimális intézménytisztelet sincs meg, akkor nem kétharmad lesz, hanem négyötöd.
A választópolgárok között feszülő ellentétekkel kapcsolatban úgy fogalmazott: kitapintható egy paradox helyzet, amelyben fokozódik az ellenállás a felső középosztálybeli rétegben azok között is, akik gyarapodni tudtak az elmúlt években.
Fokozódik egy dühellenállás, egész egyszerűen azért, mert a NER-lovagok kasztja egy vízzáró rétegként elzárja a felemelkedés lehetőségét.
Schiffer szerint a miniszterelnök felmérte azt, hogy hiába van teljhatalma a parlamentben, tartósan sikeresen kormányozni úgy, hogy közel kétmillió ember kifejezetten gyűlöli az ő személyét és a kormányát, és illegitimnek tartja a Fidesz-parlament és a Fidesz-kormány minden intézkedését, nem lehet, és egy válságos helyzetben komoly akadályozó tényező lehet a közel kétmillió ember heves, indulatos ellenállása.
A jelenlegi és a korábbi magyar–orosz viszony kapcsán emlékeztetett:
egyetlen kormányzati ciklus volt, amely negligálta a keleti piacokat és egyáltalán: a keleti politikát – nem csak Oroszországról beszélünk –, az első Orbán-kormány
– mondta, hozzátéve, hogy Horn Gyula és a Magyar Szocialista Párt nagyon komolyan tett azért, hogy a keleti piacokat – nem teljesen függetlenül a szocialista oligarcha csoportok érdekeitől – megpróbálja visszaszerezni.
Schiffer a pártfinanszírozási kérdésekről is beszélt, szerinte a jövőben a mikroadományozók szerepe fog felerősödni.
Amerikai befektetéssel magyar baloldalt biztos, hogy nem lehet csinálni
– jelentette ki, hozzátéve: voltak erre korábban kísérletek, és ez is vezethetett az LMP korábbi pártszakadásához.
(Borítókép: Schiffer András. Fotó: Szollár Zsófi / Index)