Toroczkai László első fokon elvesztette a pert a Facebook ellen
További Belföld cikkek
- A Dong-éri-csatornában bukkantak holttestre Kiskunhalason az év első napján
- Hatalmas torlódás van Röszkénél, a közúti határátkelőhelyen már csak a belépést engedélyezik
- Ismét meghalt valaki lakástűzben, az új évben ez már a második ilyen tragikus eset itthon
- Drasztikusan csökken a dohányboltok száma, több száz településen nincs dohánytermék
- A Balatonban már hatalmas károkat okozott, most a Dunában pusztít a vörös mocsárrák
A politikus az ügyben a végsőkig el fog menni, és jó hírnév megsértése miatt is keresetet indít – közölte a Mi Hazánk Mozgalom elnöke. A politikus kijelentette:
A Facebook-felhasználók tízezrei kapták meg azt az információt, hogy én egy veszélyes ember vagyok, alatta a definícióval, miszerint terroristák, sorozatgyilkosok, tömeggyilkosok szerepelnek ebben a kategóriában. Mi ez, ha nem a jó hírnevem megsértése? Ha kell, Írországban és az Egyesült Államokban is beperelem a Facebookot jó hírnév megsértése miatt.
Azonban tervei szerint még ennél is tovább megy: az újonnan alakuló parlamentben is javaslatot tesz a Facebook szabályozására.
Az új Országgyűlésben frakcióvezetőként az első intézkedések között fogom javasolni a Facebook szabályozását, hogy ne tudjon visszaélni a monopolhelyzetével. Legyen magyarországi székhelye, tárolják Magyarországon a magyarok adatait, amiket ne vihessenek ki Amerikába!
– mondta a Blikknek Toroczkai László. Hozzátette: a kampányát komolyan hátráltatta Facebook-oldalának törlése. Úgy véli, politikai okok miatt „kipécézte” a Facebook, mert olyan igazságokat mond ki a globális nagyvállalatokról, amelyek sértik az érdekeiket.
A Mi Hazánk elnöke a napokban interjút adott az Indexnek. Kitért a Facebook elleni perre is, és azt mondta:
Ha akkor a Facebook nem törli az én oldalamat meg a párt oldalát, amelynek másfél milliós elérése volt, akkor most nem hét képviselőnk ülhetne be az Országgyűlésbe. Egyébként azért nem féltem annak idején a pénztelenségtől, mert én ma már nem hiszek a hagyományos médiában, az újságokban és a televízióban, nem gondolom, hogy a köztévé vagy a közmédia döntötte el a választásokat.
Beszélt arról is, hogy milyen fontos szerep jut a választási kampányban a közösségi médiának, és hogy milyen sok múlik azon, hogy ki mennyire tud élni a platformok adta lehetőségekkel.