1,8 milliárdos állami tendert nyert el a 4iG
A 4iG által vezetett konzorcium ajánlata lett a nyertes a Digitális Kormányzati Ügynökség Zrt. tenderén, így a 4iG fejlesztheti tovább a FELIR-t – derült ki a 4iG pénteki közleményéből.
A közbeszerzéshez tartozó keretmegállapodás összege közel kétmilliárd forint, egész pontosan 1 899 676 800, ezenfelül 379 898 100 forint a szerződés ideje alatt opcionálisan lehívható, a szerződéskötés pedig pénteken meg is történt.
De mi az a FELIR-azonosító?
A FELIR lényegében egy adatbázis, maga a szó az Élelmiszerlánc-felügyeleti Információs Rendszer rövidítése.
Az adatbázisban elsősorban az élelmiszerlánc és az agrárágazat képviselői szerepelnek, köztük többek között őstermelők, kistermelők, állattartók, növénytermesztők, élelmiszer-előállítók, élelmiszer-forgalmazók, vendéglátók, közétkeztetők, borászok, vadászok, halászok, horgászok, erdészek, fakereskedők, állatorvosok, növényorvosok, takarmányforgalmazók, állatgyógyszer-forgalmazók, növényvédőszer-forgalmazók, vetőmag-előállítók és egyéb agrártevékenykedők. Ők mind rendelkeznek FELIR-azonosítóval. Vagy legalábbis szükséges, hogy rendelkezzenek vele.
A FELIR-azonosító arra való, hogy a hatóság, a Nébih egyszerűen meggyőződhessen arról, hogy az ellenőrzött vállalkozás jogszerűen működik-e, illetve a vizsgált termék jogszerűen került-e forgalomba. Nem utolsó szempont azt sem, hogy a FELIR-azonosító arra is jó, hogy segítségével a fogyasztók is tudják, hogy regisztrált, bevizsgált, megbízható piaci szereplőtől vásárolnak, vagy sem.
Legutóbb az illegális kutyakereskedelem apropóján írtunk arról, hogy a FELIR-azonosító mire szolgál a gyakorlatban.