A Corvinus hallgatóit is bevonják a döntéshozatalba
További Belföld cikkek
- Reagált a kormány a legújabb Magyar Péter-féle hangfelvételre
- Átkot és rontást is levesznek, de füvesasszony is lesz a Miniszterelnökség által támogatott sámánfesztiválon
- A Hős utcai gettónak már a megépítése sem volt jó ötlet, most felszámolják
- „Ennek k..va nagy következményei lesznek, ebből elég volt” – újabb hangfelvétel került ki Magyar Péterről
- Csaknem húsz éve az Alkotmánybíróság dobta le a „választási atombombát”
Április 25. és május 8. között a Budapesti Corvinus Egyetem hallgatósága megválasztotta 41 fős küldöttgyűlését, tájékoztatott közleményében a Hallgatói Önkormányzat. A jogorvoslati határidő lejárta után az alapítványi működésre történő átalakulásról, a HÖK szerepéről és terveiről a szervezet tisztségviselői nyilatkoztak a küldöttgyűlés-választás után.
Beck Viola, a Corvinus HÖK-elnöke szerint a három éve lezajlott átalakulás témája már régóta nem számít újdonságnak. A régió legjobbjává válni kívánó egyetem hallgatóinak nagy többsége már az átalakulás utáni időszakban kezdte meg tanulmányait. A HÖK szerepe ugyanakkor az elnök elmondása szerint nem csökkent, sőt a tevékenységi kör szélesedett az elmúlt időszakban, a partneri kapcsolat pedig megmaradt az egyetemmel. Az egyetem vezetése kifejezetten együttműködő a HÖK szempontjainak tárgyalásai során.
A programok szervezésébe is bevonják őket
A corvinusos hallgatók érdekképviseleti szerve egyébként számos tevékenységet ölel fel. A szervezet tíz területre bomlik, felettük az alelnökök (jelenleg Kovács Kristóf és Pléli Csanád) állnak. A területek specifikációjuk szerint foglalkoznak diákszervezetekkel és szakkollégiumokkal, nemzetközi hallgatókkal, oktatási kérdésekkel vagy éppen rendezvények szervezésével.
Oltyán Kristóf, a Diákszervezeti és Szakkollégiumi Terület vezetője kifejtette: a hallgatói szervezetek kiemelt fontosságúak a HÖK számára, hiszen az egyetemi közeg egyik legnívósabb részét képezi az összességében 3000 hallgatót számláló közösség.
A közel kilencezer nappali tagozatos hallgatót számláló Corvinuson 43 diákszervezetet és 8 szakkollégiumot felölelő terület vezetője elmondta, hogy számos lehetőséggel igyekszik a HÖK támogatni az előbb említett szervezeteket. Ide sorolható a kiemelkedő diákszervezetek és szakkollégiumok számára biztosított Diákszervezeti Ösztöndíj, a vezetőiknek évente kétszer szervezett vezetőképző program, valamint a különböző expók, megjelenési lehetőségek és a beszerzéseiket könnyítő dologi pályázat.
Beck Viola a közelmúlt változásaira is felhívta a figyelmet. A HÖK költségvetése az eddigi gyakorlattól eltérően nyilvánossá vált, valamint a hallgatókkal való szorosabb kapcsolattartás és az igényeik becsatornázása is jobban az előtérbe került. A Corvinus HÖK-elnöke megjegyezte, a Hallgatói Önkormányzat mint érdekképviseleti szerv sokszor számos kritikát kap, ugyanakkor a december óta hivatalban lévő vezetés célja a megítélés javítása, valamint a korábbi időszak jogos kritikáinak beépítése a szervezet működésébe.
(Borítókép: A HÖK elnöksége – Pléli Csanád, Beck Viola és Kovács Kristóf)