150 ezres bírság jár, ha nem szedjük össze a kutyaürüléket a II. kerületben
További Belföld cikkek
- Matolcsy György: A korlátlan erőforrások világa felé hajózunk
- Egyetlen szóval intézte el a bíróság kérdését a férfi, aki több ember otthonát is porig égette Pécsnél
- Orbán Viktor elárulta, hogy mivel kezdett foglalkozni 2009-ben
- A csúcsforgalomban füstölt el egy villamos Budán
- Tizenhárom autó ütközött az M6-oson, teljesen megbénult a forgalom
A II. kerületi önkormányzat felveszi a küzdelmet a kutyapiszok ellen, amiről Őrsi Gergely polgármester számolt be a közösségi oldalán. Ha valaki otthagyja az utcán házi kedvence végtermékét, ötezertől százötvenezer forintig terjedő bírsággal lesz büntethető. A II. kerület célja, hogy kutyaürülék-mentes közterületeket és a toklászmentes zöldterületeket hozzanak létre.
A megelőzésre helyezzük a hangsúlyt, ezért a következő napokban egyre több tájékoztató tábla fogja felhívni a gazdik figyelmét arra, hogy a kutyasétáltatás »végterméke« jobb helyen van bezacskózva a kutyapiszokgyűjtő edényekben
– írta a polgármester a bejegyzésében, aki 12 700 körülire becsülte a II. kerületben élő kutyák számát, ebből 75 százalékukat viszik naponta sétálni. Ezt követően egy matematikai feladványt is megoldott Őrsi Gergely: a kutyánként termelődő ürülék mértéke 0,5 kg/kutya/nap, így egy nap alatt 4762,5 kg kutyapiszok keletkezik a II. kerületben.
Eddig 153 ürülékgyűjtő edényt helyeztettünk el. Heti hét kilogramm tartalom mellett havi átlagban 4284 kilogrammot szállíttatunk el. Vagyis az elszállított mennyiség csak töredéke a keletkező kutyaürülék-mennyiségnek, a többi máshol, jobb esetben a kukában végzi
– állapította meg a városvezető, aki arra kérte a gazdákat, hogy járjanak el gondosan, és szedjék fel kutyjuk után a piszkot, hogy ne legyen szükség bírság kiszabására. A nemes cél elérése érdekében a kulturált ebtartást elősegítendő tájékoztató táblákat helyeztek ki kerületszerte.
A toklász ellen is felveszik a kesztyűt
Az önkormányzat tervei szerint a toklászt a parlagfűhöz hasonló gyomnövényként fogják kezelni, hiszen szezononként egy állatorvosnak akár hatvan-hetven kutyát is el kell látnia. A toklászos területek kezelését segítendő hamarosan elindítják a II. Kerületi Városfejlesztővel közös kedvezményes kisgépkölcsönző szolgáltatásukat, amelynek keretében a kerületiek kedvezményesen bérelhetnek fűkaszát, fűnyírót és lombszívót.
A séták alkalmával a fűből alattomosan a szőrzetbe kerülő toklászok igen nagy gondot jelenthetnek. Éles, tűszerű elülső részükkel képesek a bőrbe furakodni, és a bőr alatt haladva komoly szövetroncsolást, szövetkárosodást okozhatnak. A toklászok a testnyílásokba is befurakodhatnak. Leggyakrabban a hallójáratba jutnak be, ahol a fülgyulladás kialakulásán kívül a dobhártya épségét is veszélyeztethetik.