További Belföld cikkek
- Egy tiltakozó tábla felmutatásáért vegzáltak órákon keresztül a TEK-esek egy férfit október 23-án
- Keddtől lezárják Budapest egy részét Magyarország legnagyobb diplomáciai eseménye miatt
- 126 szúrással gyilkolta meg párját egy fiatal férfi Csornán
- Elégedettek a kormány árvízvédelmével, de érzik a klímaváltozást a magyarok
- Forgács Gábor lánya is megszólalt a színész haláláról
A BKK jegy- és bérletárai közel 10 éve nem emelkedtek, miközben a közösségi közlekedés költségei folyamatosan nőttek – írja a bkk.hu.
Szeptember 1-jétől a 24 órás jegy 1650 forint helyett 2500 forintba kerül, a csoportos 24 órás jegy ára 3300-ról 5000 forintra nő, a 72 órás jegy 4150-ről 5500 forintra, a hetijegy ára pedig 4950-ről 6500 forintra emelkedik.
A napijegyek közül nem változik az iskolás csoportok által használható kedvezményes csoportos tanulójegy ára és az 5/30 BKK napijegy ára, továbbá a rendezvényhez kapcsolódó jegyek ára.
Nem éri meg bliccelni
A közgyűlés döntése szerint változnak a pótdíjak is. A helyszíni pótdíj 8 ezer forintos összege 12 ezerre nő, a nem a helyszínen fizetett pótdíj 16 ezer forintról 25 ezerre, a 30 napon túli befizetés esetén alkalmazandó 32 ezer forintos összeg pedig 50 ezerre emelkedik. Ugyanakkor lehetővé válik, hogy ha valaki a pótdíjazás napjával kezdődő érvényességgel vásárol bérletet, a pótdíj 6 ezer forintra csökken.
Emellett emelkedik a kezelési díjak mértéke és megszűnnek, illetve összevonnak egyes, alig vagy egyáltalán nem használt jegy- és bérletfajták.
A munkahelyektől kaphatnánk bérletet
A közgyűlés az MTI szerint rögzítette szükségesnek tartja, hogy a kormányzat segítse a közösségi közlekedés használatát, ezért felkérte Karácsony Gergely főpolgármestert, kezdeményezze a kormányzatnál a közösségi közlekedési szolgáltatásnak átsorolását az általános forgalmi adó legkedvezményesebb kulcsába. Továbbá azt, hogy a bérleteket a munkáltatók adó- és járulékmentes juttatásként biztosíthassák a munkavállalók számára.
A főpolgármester azt is kezdeményezi a kormányzatnál, hogy a közösségi közlekedésben használt járművek is literenként 480 forintos áron vásárolhassanak üzemanyagot, valamint azt, hogy a közösségi közlekedési szolgáltatást nyújtók részesüljenek az energiaárak változása miatt többlettámogatásban.
Az előterjesztést a Fidesz–KDNP képviselői nem támogatták. Arról is döntöttek, hogy a főváros az idén is csatlakozik az európai mobilitás héthez. Az eseményt Európa-szerte minden évben szeptember 16–22. között rendezik meg. A képviselők 57 előterjesztést tárgyaltak, a következő ülés augusztus végén, szeptember elején várható.
(Borítókép: A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) átal üzemeltetett menetejegykiadó automatából vásárolnak utasok jegyet a Szent Gellért tér-Műegyetem metróállomás aluljárószintjén. Fotó: Róka László / MTI)
Cikkek, esélyek, portrék, eredmények, térképek – minden egy helyen!
Ne maradjon le semmiről, kövesse az Indexen az amerikai elnökválasztás legfontosabb pillanatait és böngéssze a Fehér Ház blog tartalmait!
November 1-től folyamatosan frissülő hírfolyamunkban számolunk be minden fejleményről, a voksolás éjszakáját kiemelt figyelemmel kísérjük. A választás másnapján reggel hét órától élő videós műsorral jelentkezünk, interaktív térképeink segítségével pedig minden információt megtalál!