Új miniszteri biztosokat nevezett ki Varga Judit
További Belföld cikkek
- A Mol megtalálta a kiskaput az orosz olajhoz, és ezt Ukrajna is elfogadta
- Az egyik képviselő barátnőjével kötött milliós szerződést a KDNP frakciója
- Szentkirályi Alexandra: Megszületett a Karácsony-Magyar Péter paktum
- Gázolt a 3-as metró a Kálvin téren, pótlóbuszok járnak a Deák tér és Nagyvárad tér között
- Kezdeményezték a pedofíliával vádolt kecskeméti plébános kitüntetésének visszavonását
Kónya Istvánt, Németh Balázs Sándort és Wopera Zsuzsannát nevezte ki az igazságügyitárca-vezető, akinek a Hivatalos Értesítőben jelentek meg az utasításai.
Varga Judit „a büntető anyagi, eljárási és büntetés-végrehajtási jogi tárgyú törvények hatályosulásának, jogalkalmazói gyakorlatának nyomon követésére, az azzal összefüggő feladatok összehangolására” két évre nevezte ki Kónya Istvánt – derült ki a Magyar Közlönyből, amelyet a 24.hu szúrt ki.
Kónya István a legfőbb bírói fórum épületében 2020. december 10-én
Fotó: Cseke Csilla / MTI
Kónya István számos törvény módosítására tehet javaslatot. A miniszteri utasítás szerint
- a jogalkalmazói gyakorlat nyomon követése alapján szakmai javaslatot tesz a büntetőjogi tárgyú törvények, a bíróságok szervezetéről és igazgatásáról szóló törvény, valamint a bírák jogállásáról és javadalmazásáról szóló törvény továbbfejlesztésére;
- a büntető anyagi, eljárási és büntetés-végrehajtási jogi tárgyú törvények hatályosulásának nyomon követése alapján szakmai javaslatot tesz e törvények módosítására;
- részt vesz az Igazságügyi Minisztérium büntetőjogi jogalkotást érintő tevékenységének és eredményeinek kommunikációjában;
- vizsgálja a bíróságok ítélkezési gyakorlatát;
- javaslatot tesz a jogalkalmazás egységesítését szolgáló képzési programok tárgykörére, a képzések metodikájára, ezért kapcsolatot tart a Magyar Igazságügyi Akadémiával;
- figyelemmel kíséri a Kúria büntetőjogi tárgyú joggyakorlat-elemző munkájának működését, ennek keretében a kormányzati közpolitikai célkitűzésekkel összhangban javaslatokat fogalmaz meg a vizsgálandó témákkal kapcsolatban;
- figyelemmel kíséri a büntetőeljárások időszerűségét, vizsgálja az eljárások hosszát befolyásoló tényezőket, és javaslatot fogalmaz meg az eljárási időtartam csökkentésére;
- feladata ellátása érdekében kapcsolatot tarthat az Országos Bírósági Hivatallal, a Kúriával, a Legfőbb Ügyészséggel és a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságával.
A miniszter Németh Balázs Sándort az igazságügyi nyilvántartórendszerek koncepciójának megalkotásáért, előkészítéséért és fejlesztésének összehangolásáért felelős biztossá nevezte ki.
- Ő felel a feladatkörébe tartozó jogszabálytervezetek és vezetői döntések szakmai előkészítéséért és végrehajtásáért, összehangolja az abban közreműködő szervezeti egységek munkáját, ellenőrzi a kiadott feladatok végrehajtását.
- Felel az Integrált Jogalkotási Rendszer és a Jogi Személyek Egységes Nyilvántartása üzemeltetésével, fejlesztésével összefüggő feladatok ellátásáért.
- Tevékenységét a tárca feladat- és hatáskörrel rendelkező politikai felső vezetőivel és szakmai felső vezetőivel egyeztetve végzi.
- Megbízatása keretei között egyeztetést folytathat a feladat- és hatáskörrel érintett központi államigazgatási szervekkel.
A miniszter a családjogi szabályozás és joggyakorlat összehangolásáért felelős biztossá nevezte ki Wopera Zsuzsannát.
- Két évig az ő feladata lesz összehangolni az igazságügyi tárca feladat- és hatáskörébe tartozó családjogi tárgyú eljárásokat szabályozó jogszabálytervezetek, vezetői döntések előkészítését és végrehajtását.
- Figyelemmel kell kísérnie a családjogi tárgyú polgári peres, polgári nemperes és hatósági eljárások hatályosulási tapasztalatait, és ezek alapján továbbfejlesztésükre javaslatot kell tennie.
- A családjogi joggyakorlat továbbfejlesztéséért kapcsolatot tart az érintett szakmai szervezetekkel, képzési programokra tesz javaslatot.