Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEMTovább romlik az egészségügy helyzete, megszűnt a soproni gyermekkardiológiai rendelés
Augusztus végével megszűnt a gyermekkardiológiai rendelés Sopronban. Volt olyan, aki tavasz óta próbált időpontot szerezni a helyi kardiológiai rendelésre, ahová szeptember végére kapott csak, de akkor már késő volt, ugyanis augusztus végére levélben értesítették, hogy Sopronban megszűnt a rendelés, ezért mihamarabb kérjen másik időpontot a győri kórházban.
A szülőknek ezentúl 100 kilométert kell utazniuk, hogy orvos láthassa gyermeküket.
Sopronban eddig egy háziorvos vitte a szakrendelést, akinek volt gyermekkardiológiai szakvizsgája, ő azonban felmondott, így a rendelések megszűntek. Nagy kérdés, hogy mikor indulhat újra a gyermekkardiológia a városban, ha egyáltalán újra fog. Az Orvosi Kamara megyei elnöke szerint a bezárással a betegbiztonság kerülhet veszélybe, és nem csak azért, mert nőnek a várólisták.
Tudomásom szerint már évek óta egy kolléganő van Győrben, aki a gyermekkardiológiai ellátást intézi. Amikor ő szabadságon van, vagy betegség miatt nem elérhető, akkor az komoly gondot jelent majd
– nyilatkozta az RTL Híradónak Szijjártó László, a Magyar Orvosi Kamara Győr-Moson-Sopron megyei területi szervezetének elnöke.
A DK egészségpolitikusa, Komáromi Zoltán szerint még soha nem volt ennyire bizonytalan az egészségügyi ellátórendszer helyzete, mint most.
A városi kórházaknál megszokott, hogy a járóbeteg-ellátást vagy a speciális ambulanciákat egy-egy orvosra építve szervezik meg, de sajnos az elmúlt hónapokban már megyei kórházakat, illetve egyetemi klinikát is láttunk, amelyek felfüggesztették a műtéti eljárásokat, mert nincs elég orvos
– mondta el Komáromi Zoltán.