Átadták a szigetvári honvédelmi sportközpontot
További Belföld cikkek
- Szalay-Bobrovniczky Kristóf: már az alapkiképzés után is járnak felsőoktatási felvételi többletpontok
- Sok tanár nem kapott fizetést, sikkasztás miatt nyomoz a rendőrség
- Kedvezőtlen a járványhelyzet, kötelező maszkhasználat és szigorítás jön az egyik budapesti klinikán
- Fordulat a szilveszteri csepeli gyilkosság ügyében
- Döntött a bíróság Till Tamás gyilkosának a sorsáról
A létesítmény csütörtöki ünnepélyes átadásán Korom Renáta, a Honvédelmi Minisztérium jogi és igazgatási ügyekért felelős helyettes államtitkára felidézte: a kormány 2017-ben döntött honvédelmi sportközpontok megépítéséről, tavaly óta pedig három ilyen létesítményt adtak át.
A helyettes államtitkár közölte: a komplexumokkal „a magyar fiatalok hazafias és honvédelmi nevelésének bástyáit” szeretnék létrehozni az ország minden térségében, egyben fontos társadalmi szerepvállalást is szolgálnak a létesítmények.
Kiemelte: a létesítmények segítségével az ország különböző részein elérhető közelségbe kerül a honvédelem ügye, így
az önkéntes tartalékos rendszer megerősödését is várják a sportközpontok megnyitásától.
Simicskó István, a Honvédelmi Sportszövetség elnöke, a KDNP parlamenti frakcióvezetője elmondta: a honvédelmi sportközpontok a magyar fiatalok védelmi képességét erősítik, és ehhez adnak megfelelő kereteket.
A cél, hogy minden járásban legyenek honvédelmi sportközpontok
A frakcióvezető kiemelte: a távlati cél az, hogy miután minden megyében megépültek a létesítmények, épüljenek hasonlók minden járásban is, ugyanis az épületek a mozogni vágyók szolgálata mellett a magyar haderőt is szolgálják.
Úgy fogalmazott, hogy a sportközpontokban a „fiatalok megélhetik a haza védelmének nemzeti ügyét”, segítségükkel motivációt kaphatnak a haza szolgálatához, és a helyszínen akár útmutatásban is részesülhetnek ahhoz, miként lehet eligazodni a mai világban uralkodó káoszban.
Nagy Csaba, a térség fideszes országgyűlési képviselője azt mondta: „Nagy szükség van a szigetvárihoz hasonló központok építésére, hiszen azokkal a haderő utánpótlásának biztosítását lehet segíteni, ez pedig a mai migránsválsággal és háborúval terhelt világban különösen fontos.” Reményét fejezte ki az iránt, hogy a sportkomplexum a térség sportoló tehetségeinek felfedezését is szolgálja majd.
Tíz sportág szerelmesei használhatják a szigetvári komplexumot
A Baranya megyei város közösségi tereként is funkcionáló, mintegy 860 millió forintos beruházással létrejött, egyidejűleg csaknem száz ember befogadására alkalmas, több mint ezer négyzetméter alapterületű sportlétesítményben tíz sportág – többek között a vívás, a sportlövészet, a küzdősportok és a technikai sportok – elsajátítására és gyakorlására nyílik lehetőség.
Az épületegyüttes legnagyobb eleme a nyitott, lövedékfogó keretekkel és fallal határolt lőudvar. Az épület földszintjén kapott helyet egy küzdőtér és a kiszolgálóegységek, míg az emeleten egy oktatóterem és a gépház található.
Az épületek a rendszeres testmozgás népszerűsítése, a honvédelmi szempontból hasznosítható tudás önkéntes alapon, szakszerű, szervezett keretek között történő megszerzése érdekében létesültek, és egyaránt képesek a honvédelmi nevelést, a sportversenyeket, a családi programokat és egyéb rendezvényeket is kiszolgálni.
A szigetvári előtt tavaly Újfehértón, idén Baján, illetve Balassagyarmaton adtak át hasonló létesítményt, hamarosan pedig Szarvason lesz sportközpontavatás.