Az energiaválság évekkel repítheti vissza az időben Magyarország kisebb településeit
![Képernyőfotó 2022-10-20 - 11.04.41.png](https://kep.index.hu/1/0/4577/45778/457783/45778390_d4caacf878b598e8aabf2a170dcbb580_wm.png)
Az energiaválság miatt több ügyészi épületet is bezárnak vagy adott esetben átköltöztetnek az egész országban. Bezárják a helyi takarékot, megszűnik a szolgáltatás Somogyszobban – közölték a Nagyatádhoz közeli település illetékesei. A helyiek szerint sok kényelmetlenséget fog nekik okozni ez a döntés.
A lakosság kénytelen lesz megoldást találni a problémára, mert – mint mondják – időnként mindenkinek igénybe kell vennie ezeket a szolgáltatásokat. Van, akinek a lánya intézi az ügyeit az interneten keresztül, de olyan is akad, akinek félórás buszutat kell tennie e közeli településig.
Két hét múlva a segesdi takarékot is bezárják. A polgármester szerint még mindig sok az olyan banki ügylet, amelyhez meg kell jelenni személyesen – írja az ATV.
Ezek a lehetőségek megszűnnek, és, mondjuk, ha valaki hitelt szeretne felvenni, vagy vissza szeretné fizetni a hitelét, ugye akkor majd mind Nagyatádon kell intézni ezeket az ügyeket, és ugye a mai üzemanyagárak mellett nem lesz egy egyszerű feladat ezeket intézni
– fogalmazott a döntéssel kapcsolatban a település polgármestere, Bence Imre. A takarékosság azonban nem csak az ilyen jellegű szolgáltatások esetében jelentkezik, mert az ügyészségeknek is összébb kell húzniuk a nadrágszíjat.
Az átszervezések az ország szinte minden részét érintik annak érdekében, hogy a kisebb területtel csökkenteni tudják az energiaköltségeiket. 41 ügyészség csak heti három napon keresztül üzemel mostantól, másoknak pedig új, ideiglenes címre kell költözniük.
(Borítókép: A somonyszobi Takarékbank. Fotó: Google Street View)