A magyar fiatalok többsége elégedetlen az életével
További Belföld cikkek
- Rétvári Bence: Januártól átlagosan 21,2 százalékkal nő a tanárok és az óvónők bére
- Sulyok Tamás karácsonyi üzenete: Sose tekintsünk a másik magyarra ellenségként!
- Műtét közben tanul az új budapesti robotsebész, de egyedül mégsem operálhat
- „Megszólalt a Kicsi” – karácsonyi különkiadást kapott a Menczer–Magyar-csörte
- Padlógázzal ment szemben a forgalommal egy ámokfutó sofőr Szolnokon
Összességében inkább kedvezőtlennek látják jelenlegi életüket a 19–29 éves fiatalok, de a jövőben sokan várnak javulást. Az idei negyedik negyedévben plusz 2 pont lett a plusz 50 és mínusz 50 pontos skálán mért ifjúsági index értéke. Ez holtversenyben a legrosszabb érték a 2014 negyedik negyedévében elért eredménnyel.
Az ifjúsági index több komponens, az élettel, egészséggel, tanulással, munkával, anyagi helyzettel, egészséggel, önmegvalósítással, önállósággal, szórakozással, barátokkal való elégedettség alapján méri, hogy a fiatalok mennyire elégedettek – közölte a K&H.
A kutatás szerint a megkérdezett fiatalok több jól elkülöníthető csoportba oszthatók. A megkérdezettek 32 százaléka mondta magát összességében elégedettnek. Emellett a fiatalok viszonylag optimistán néznek a jövőbe: 60 százalékuk úgy látja, az életük a közeljövőben kisebb vagy nagyobb mértékben pozitív irányba változik.
Jelen és jövő megosztja a fiatalokat
A mostani helyzet és a jövőbeli elképzelések alapján négy jól elkülöníthető csoportba sorolhatók a fiatalok:
- Az „elégedetlen optimisták” csoportjába tartoznak a legtöbben, a megkérdezettek 37 százaléka. Bár ők most nem tartják magukat elégedettnek, de arra számítanak, hogy ez a helyzet kedvezően fog változni.
- Az „elégedetlen pesszimisták” aránya alig több mint 30 százalékos, ők a mostani helyzetükkel elégedetlenek, és javulást sem várnak a jövőben.
- A harmadik tábor az „elégedett pesszimistáké”: arányuk ötszázalékos, a mostani helyzetükkel ugyan elégedettek, de rosszabbra számítanak a jövőben.
- Az idei negyedik negyedéves eredmények alapján 28 százalékos volt az „elégedett optimisták” aránya: ők számítanak a legderűlátóbbnak, ugyanis a jelenlegi helyzetükkel elégedettek, és nem számítanak arra, hogy rosszabb lesz a helyzetük.
(Borítókép: Buena Vista Images / Getty Images)