- Belföld
- vlagyimir putyin
- elfogatóparancs
- bayer zsolt
- joe biden
- volodimir zelenszkij
- orosz-ukrán háború
- oroszország
- ukrajna
Bayer Zsolt elfogatóparancsot adott ki Joe Biden és Volodimir Zelenszkij ellen
További Belföld cikkek
- Elfogtak és előállítottak egy szökevény tengerimalacot a budapesti rendőrök
- Sokaknak nem futja ajándékra, de vannak, akiknek meleg ételre sem karácsonykor
- Betiltották a szilveszteri tűzijátékozást a III. kerületben
- A dolgozók váratlan élethelyzetei miatt szünetel a fül-orr-gégészeti ügyelet a szekszárdi kórházban
- Tízmillió forintos büntetést kapott a Magyar Vízilabda Szövetség
A minap számoltunk be arról, hogy Vlagyimir Putyin ellen kiadták az elfogatóparancsot. Azóta részletesen írtunk arról is, hogy milyen következményei lehetnek ennek a lépésnek.
Bayer Zsolt erre reagálva írta azt egy blogbejegyzésben, hogy ő is kiadja az elfogatóparancsot az amerikai és az ukrán elnök ellen. A kormánypárti publicista azzal indokolta a lépését:
Ugyanis ennek pont annyi értelme van, mint a hágainak Putyin ellen.
A kormánypárti publicista azt is hozzátette, hogy ha sikerül elfogni Joe Bident, akkor felelősségre vonja amiatt, hogy a fiát, Hunter Bident az ukrán gázipari tröszt, a Burisma igazgatótanácsába „tette be”.
Mindeközben az ukrán elnököt a „CIA ügynökének” nevezte a blogján közzétett bejegyzésében, hozzáfűzve: szerinte Zelenszkij korántsem olyan ártatlan, mint amilyennek beállítja magát.
Üzengetés az elfogatóparancs?
Bendarzsevszkij Anton, a posztszovjet térség szakértője és az Oeconomus Gazdaságkutató Intézet igazgatója az elfogatóparancs kiadása után a Mandineren írt cikkében hívta fel a figyelmet arra, hogy a Putyin ellen elfogatóparancsot kiadó Nemzetközi Büntetőbíróság, az International Criminal Court nem egyenlő az ENSZ égisze alatt működő Nemzetközi Büntetőbírósággal (International Court of Justice).
Az előbbi szervezetet 1998-ban a római statútum alapján hozták létre, a világ több nagyhatalma mind a mai napig nem tagja. Az ENSZ Biztonsági Tanács 5 állandó tagja közül hárman (Oroszország, Kína, Egyesült Államok) mind a mai napig nem tagjai. Bendarzsevszkij szerint amíg Putyin hatalmon van, addig biztos, hogy nem tudnak lefolytatni ellene egy eljárást, így „a döntés inkább erőteljes üzengetésnek tűnik”, amely az eszkaláció irányába hat.