Kőszeg Ferenc: A pedofília nagyon súlyos bűncselekmény, amelynek szigorú büntetését helyeslem
További Belföld cikkek
- Padlógázzal ment szemben a forgalommal egy ámokfutó sofőr Szolnokon
- Három hónapos csecsemő halt meg Budapesten
- Órákon belül új hagyományt teremt Sulyok Tamás köztársasági elnök
- Rónai Egon: Ha akkor nem rúgnak ki, az életem egészen másfele kanyarodik
- Nem akármilyen drogfogásról számolt be a budapesti rendőrség
Ahogy arról korábban az Index is beszámolt, Kőszeg Ferenc, az SZDSZ és a Magyar Helsinki Bizottság alapítója a Partizánnak adott interjút, ahol olyan kijelentések hangzottak el a volt politikustól a pedofíliáról, melyek többek szerint is megkérdőjelezhetők voltak.
Most a Népszava kereste meg Kőszeget, és megkérdezték tőle, mondott-e olyat az interjúban, amelyet ma már másképpen fogalmazna meg.
Elég világosan arról beszéltem, hogy óvatosan kell kezelni a pedofíliának nevezett esetek egy részét. Szó sincs arról, hogy megbocsátó lennék az erőszakkal vagy a hatalmi helyzettel való visszaélésekkel szemben. Sőt: azt mondom, hogy ezek nagyon súlyos bűncselekmények, amelyek szigorú büntetését helyeslem. Az esetek egy részében azonban nagyon komplex viszonyról van szó, mikor is a hatósági beavatkozás és a nyilvánosság az áldozatnak többet árthat, mint amennyit használ.
– mondta Kőszeg.
A Népszava a másik felet, Gulyás Mártont is szerette volna megkérdezni, csinálna-e valamit másképp, ám a Partizán főszerkesztője nem kívánt nyilatkozni.
A Magyar Helsinki Bizottság az interjú után elhatárolódott Kőszegtől. Közleményükben azt írták, hogy elfogadhatatlannak tartják azokat a kijelentéseket, amelyeket a pedofíliával kapcsolatban tett, ezek ugyanis „szöges ellentétben állnak a Magyar Helsinki Bizottság értékrendjével, a kiszolgáltatott helyzetben lévők érdekében végzett mindennapi munkánkkal és belső szabályzatainkkal is”.
Kőszeg Ferenc mindezek után lemondott a Magyar Helsinki Bizottság alapító elnöki címéről.
A nyilatkozatot nem tudom másképp látni, mint alázatos és ráadásul fölösleges hajlongásnak a Fidesz-szellemiség előtt
– mondta Kőszeg a Népszavának.
Az újság Kádár András Kristófot, a Magyar Helsinki Bizottság egyik társelnökét is megkereste, de mint írják, ő sem kívánt nyilatkozni.
„Ha önt vagy ismerősét erőszak éri a kapcsolatában, vagy ha valakiről úgy véli, emberkereskedelem áldozata lett, akkor hívja az Országos Kríziskezelő és információs Telefonszolgálatot a belföldről ingyenes 06-80-20-55-20-as számon vagy a nap 24 órájában ingyenesen hívható Áldozatsegítő Vonalat a 06-80-225-225-ös számon.
Személyesen az Önhöz legközelebbi Áldozatsegítő Központban kérhet segítséget, az Áldozatsegítő Központok címlistája itt található: http://vansegitseg.im.gov.hu
A NANE Egyesület bántalmazott nőknek és gyermekeknek szóló segélyvonala szerda kivételével minden hétköznap 18 és 22 óra között ingyenesen hívható a 06-80-505-101-es telefonszámon.”