A magyar fiatalok kétharmada elégedetlen az életével
A 19 és 29 év közötti magyar fiatalok 38 százaléka tekinti magát többé-kevésbé elégedettnek az életével, de 71 százalékuk látja úgy, hogy az élete a közeljövőben pozitív irányba változhat. A nők az optimistábbak, ugyanis náluk 79 százalék ez az arány.
A K&H felmérése szerint jelenlegi helyzetük és a jövőjük megítélése szempontjából négy csoportba sorolhatók a magyar fiatalok.
- 35 százalékuk elégedett a mostani helyzetével, és úgy érzi, hogy nem lesz rosszabb.
- 40 százalékuk nem elégedett, de javulásra számít.
- 22 százalékuk elégedetlen, ám úgy véli, pozitív változást hoz a jövő.
- 3 százalékuk viszont a jelenlegi kedvezőtlen helyzete további romlását várja.
A fiatalok elégedettségét természetesen befolyásolja az anyagi helyzetük is. Személyes jövedelmük átlagosan 193 ezer forint volt, ugyanakkor a medián jövedelem csupán 169 ezer forintra jött ki.
A legújabb felmérés szerint a megkérdezett fiatalok tizedének nincs semmilyen jövedelme,
míg 26 százalékuk 100 ezer forint alatti összegből gazdálkodhat havonta. 28 százalékuk havi 100–249 ezer forint közötti jövedelemre tesz szert, további 32 százalék sorolható a 250–500 ezer forintos sávba, 4 százalékuk pedig félmillió forintnál magasabb jövedelemről számolt be.
A K&H ifjúsági index
A 19 és 29 év közötti fiatalok elégedettségét és jövőbeli várakozásait vizsgálja a K&H ifjúsági index, amely a K&H Egészséges Társadalomért Alapítvány megrendelésére készült. A minta összetétele reprezentálja a magyarországi 19–29 éves városi lakosság összetételét nem, korcsoport, régió, településtípus, befejezett iskolai végzettség, gazdasági aktivitás alapján. A felmérésben 300 fő vett részt.