Gyógyszerekkel próbálta megmérgezni mozgássérült férjét, egy jósnő is segített neki
További Belföld cikkek
- Kemény üzenetet küldött David Pressmannek lehetséges utódja: Hagyd abba ezt az ostobaságot
- Parázs vita alakult ki Magyar Péter és Fülöp Attila között
- 60 milliós Merci, vagy nincs mit enni? – Anyagi különbségek karácsonykor
- Hamarosan megszólal Orbán Viktor, évértékelő interjút ad a miniszterelnök
- Jön a havazás Budapesten is, figyelmeztették a lakosságot
Az ügyészség információi szerint a 42 éves nő férje 2017-ben olyan súlyos motorbalesetet szenvedett, hogy egyik lábát térd alatt amputálni kellett, és ezt követően a fájdalomcsillapítók mellett is szedett gyógyszereket. A feleség kezdetben ápolta a férjét, azonban később az interneten megismerkedett egy közel 10 éve börtönben raboskodó férfival, akivel érzelmi viszonyba keveredett.
Ezt követően a feleség felkeresett egy jósnőt, aki elmondása szerint jóskártyavetéssel, energiaküldéssel, „angyalterápia” révén csakra- és auratisztítással foglalkozik. A feleség a megismert férfival való kapcsolatára szerelmi kötést kért, férjével kapcsolatban pedig azt kérte a jósnőtől, hogy segítsen neki ezoterikus módszerekkel, hogy a férfi elhagyja őt. A szolgáltatásokért a feleség 64 alkalommal fizetett 1500 forint és 300 ezer forint közötti összegeket a jósnőnek.
A feleség végül sürgetni kezdte a jósnőt, és számonkérte, hogy meddig kell még férjét elviselnie, ugyanis közeledett új párja szabadulásának időpontja.
Tavaly a feleség elhatározta, hogy a férje gyógyszereinek gyógyhatású készítményeinek megvonásával, kicserélésével, adagolásuk megváltoztatásával megöli a férjét, melyhez a jósnőtől kért rendszeresen tanácsokat.
Mivel a feleség cselekménye előidézte a férje állapotának rosszabbodását, azonban halálát nem, a nő elhatározta, hogy szerelme szabadulása előtti napon férjének alkoholfogyasztás közben nyugtatókat ad, amitől a férfi kábult lett, összefüggéstelenül beszélt. Három nap múlva a férfi olyannyira zavart volt, hogy öngyilkossági szándékáról kezdett beszélni, amit a felesége helyeselt, és még több gyógyszert, köztük újabb nyugtatókat adott be neki. A férfit végül deliriózus állapotban egy másik hozzátartozója szállíttatta kórházba.
Mikor néhány hét múlva a nő megtudta, hogy férje hazajöhet a kórházból, a jósnővel megbeszélték, hogy hiba volt a férfi kórházi ellátása, folytatni kell a gyógyszerek adagolásának megváltoztatását. Erre a nyomozó hatóság fellépése miatt már nem került sor.
A férj gyógyszereinek keverése tartósan és hosszú távon egészségkárosodási kockázatot jelentett, és nem kizárt, hogy a sértett súlyos egészségromlását vagy halálát eredményezte volna.
A vádlott terhére rótt bűncselekmény életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető. A nyomozást az ügyben a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai végezték el, az érdemi döntést pedig várhatóan a Győri Törvényszék fogja meghozni.