Nem sokra ment panaszával az elítélt ex-jobbikos politikus
További Belföld cikkek
- Rétvári Bence: Januártól átlagosan 21,2 százalékkal nő a tanárok és az óvónők bére
- Sulyok Tamás karácsonyi üzenete: Sose tekintsünk a másik magyarra ellenségként!
- Műtét közben tanul az új budapesti robotsebész, de egyedül mégsem operálhat
- „Megszólalt a Kicsi” – karácsonyi különkiadást kapott a Menczer–Magyar-csörte
- Padlógázzal ment szemben a forgalommal egy ámokfutó sofőr Szolnokon
Kovács Béla panasza szerint Alaptörvénybe ütközött, hogy – titkos adatokra hivatkozva – részben zárt tárgyalás zajlott ellene, mert „így a nyilvánosság számára nem derülhetett ki, hogy milyen okok mentén jutott a bíróság az Európai Unió elleni kémkedés bűncselekményének vádjával összefüggésben első-, másod-, és harmadfokon eltérő döntésre” – idézi a dokumentumot a HVG.
Az Alkotmánybíróság nem talált alkotmányjogilag értékelhető indokolást Kovács Béla beadványában.
A Kúria által kémkedés és más bűncselekmények miatt jogerősen 5 év fegyházra ítélt Kovács Béla ellen a Budapest Környéki Törvényszék júniusban adta ki az elfogatóparancsot.
A törvényszék 2020. szeptember 24-én hirdetett elsőfokú ítéletet annak a négy vádlottnak az ügyében, akiket az EU intézményei elleni kémkedéssel és más bűncselekményekkel vádolt meg az ügyészség. A törvényszék akkor Kovács Bélát bűnösnek mondta ki társtettesként, folytatólagosan elkövetett költségvetési csalás és hamis magánokirat kétrendbeli felhasználása miatt. A politikust ekkor másfél év felfüggesztett szabadságvesztésre és 600 ezer forint pénzbüntetésre ítélték.
A fellebbezések után másodfokon a Fővárosi Ítélőtábla megváltoztatta a törvényszék ítéletét, és – a feltehetően Oroszországban tartózkodó – Kovács Bélát bűnösnek mondta ki az Európai Unió intézményei elleni kémkedés előkészületében is. A 2022. szeptember 27-én jogerőre emelkedett ítéletet a Kúria mint harmadfokú bíróság tovább súlyosbította, amikor 5 év fegyházat, illetve 10 év közügyektől való eltiltást szabott ki.