A NAV állati vizeletet talált egy parfümben, de nem ez a legrosszabb
További Belföld cikkek
A NAV szóvivője, Kiss Péter András a Spirit FM műsorában arról beszélt, hogy a csalók leggyakrabban ruhákat, táskákat, napszemüvegeket, mobiltelefonokat, gyerekjátékokat és parfümöket hamisítanak – írta az ATV.
A szakember hangsúlyozta, minden esetben kockázatos hamis termékeket vásárolni, ugyanis a piacon, utcán, parkolóban árult termékek nem esnek át a biztonsági ellenőrzéseken. Erre példa, hogy
a NAV munkatársai egyik alkalommal olyan hamisított parfümöt találtak, amelyben a vegyészeti vizsgálat állati vizeletet mutatott ki, máskor pedig ürüléket tartalmazó dohányterméket foglaltak le az ellenőrök.
„A polgárok egészségéről is szól az ellenőrzés. A »házi« cigarettákba az előállító »iparosok« nagyon sokszor kevernek egyéb növényi törmeléket, pont azért, hogy a súlyuk meglegyen. A szőlőlevéltől kezdve a gallyon át mindent találtak már ilyen dohánytermékekben a NAV szakértői. Például állati ürüléket is. Parfümben pedig találtak már állati vizeletet. Tehát jobb esetben csak sima víz meg illatanyag van egy hamis parfümben, rosszabb esetben állati vizelet” – fogalmazott a NAV szóvivője.
Kiss Péter András hangsúlyozta, a márkás termékek nem véletlenük drágábbak, ugyanis a tulajdonosok sokat költenek a minőségre.
Az eredeti termékek árában benne vannak a garanciális feltételek, az ellenőrzés, a jó alapanyag és a szavatosság. A hamisítók mindezt kihagyják.
Így például a hamis mosószertől egy teljes család kapott bőrkiütést. „Ha a NAV nem ellenőrizné az eredetiséget, akkor az eredeti márkák kivonulnának” – tette hozzá az adóhatóság képviselője.
A szakember arról is beszélt, hogy például a raklapot is hamisítják, amely ha nem megfelelő minőségű fából készül, balesetveszélyes. Mint mondta, ezért a hamis raklapokat összedarabolják, és rászorulóknak adják tüzelőnek.
Hozzátette, ha a NAV hamisnak tűnő cipőket talál, akkor
100 ezer forint értékhatárig szabálysértésnek, efölött pedig már bűncselekménynek számít a kereskedés és a gyártás is.
Ha a NAV szakemberei hamisnak látszó termékeket találnak, értesítik a jogtulajdonost, aki eldönti, hogy az eredeti-e.