Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEM- Belföld
- nemzeti népegészségügyi és gyógyszerészeti központ
- müller cecília
- egészségügy
- szűrővizsgálatok
Müller Cecília: Folyamatosan azon dolgozunk, hogy változzon az egészséghez való hozzáállás
További Belföld cikkek
- Rétvári Bence: Januártól átlagosan 21,2 százalékkal nő a tanárok és az óvónők bére
- Sulyok Tamás karácsonyi üzenete: Sose tekintsünk a másik magyarra ellenségként!
- Műtét közben tanul az új budapesti robotsebész, de egyedül mégsem operálhat
- „Megszólalt a Kicsi” – karácsonyi különkiadást kapott a Menczer–Magyar-csörte
- Padlógázzal ment szemben a forgalommal egy ámokfutó sofőr Szolnokon
Az újonnan létrejött Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) kiemelt feladata, hogy növekedjen a népesség egészségben eltöltött életéveinek száma – nyilatkozta Müller Cecília a Magyar Nemzetnek. Az országos tiszti főorvos szerint fontos a részvételi arány növelése az egészségügyi szűrővizsgálatokon.
Hazánkban jelenleg az emlőszűrés, a vastagbélrákszűrés, illetve a méhnyakrákszűrés az a három nagy szervezett népegészségügyi szűrőprogram, amelyek esetében a részvételi hajlandóság növelése a célunk
– fejtette ki Müller Cecília, aki hozzátette: gyakori megbetegedések, amelyek későn felfedezve nagy számban elhalálozással végződnek, de ezeknél egy adott időintervallumon belül még időben be lehet avatkozni, hogy elkerüljük a betegség súlyos kimenetelét.
Azért, hogy a szűréseken többen vegyenek részt, napirendre kell tűzni a szankcionálás lehetőségének kérdését is
– tette hozzá az országos tiszti főorvos.
Müller Cecília a Magyar Nemzetnek adott interjújában többek között arról is beszélt, hogy
- A leletek feldolgozásánál a mesterséges intelligenciát is alkalmaznák.
- Óriásit fejlődött az orvostudomány, hatalmas léptekkel megy előre, a diagnosztikai és a terápiás lehetőségek is sokkal szélesebbek, mint korábban.
- Cél az, hogy ne legyünk betegek és ne kelljen az egészségügyi beavatkozásokat igénybe venni, a mérleg a prevenció felé billenjen. A munkatársaival folyamatosan azon dolgoznak, hogy megváltozzon az egészséghez való hozzáállás.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) és az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) összeolvadásából létrejött NNGYK elindítása azonban nem volt zökkenőmentes.
A Válasz Online szerint valójában nem összeolvadás volt, hanem a gyógyszerészeti hatóság épült bele a népegészségügyi központba. Ez pedig azzal is járt, hogy a gyógyszerészek alacsonyabb beosztásokba kerültek. A hírportál szerint emiatt felmondási hullám vette kezdetét az intézménynél.