- Belföld
- nemzeti népegészségügyi és gyógyszerészeti központ
- müller cecília
- egészségügy
- szűrővizsgálatok
Müller Cecília: Folyamatosan azon dolgozunk, hogy változzon az egészséghez való hozzáállás
További Belföld cikkek
- Bese Gergő maga készíthette az őt leleplező kompromittáló felvételeket
- Kiderült, kinek szurkol Orbán Viktor a Sztárboxban
- Orbán Viktor fogadta Csád elnökét
- Karikó Katalinnak elege lett, hogy visszaélnek a nevével, feljelentést tett
- Soltész Miklós: Mindig voltak bűnök az egyházban, mégis itt vagyunk kétezer éve
Az újonnan létrejött Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) kiemelt feladata, hogy növekedjen a népesség egészségben eltöltött életéveinek száma – nyilatkozta Müller Cecília a Magyar Nemzetnek. Az országos tiszti főorvos szerint fontos a részvételi arány növelése az egészségügyi szűrővizsgálatokon.
Hazánkban jelenleg az emlőszűrés, a vastagbélrákszűrés, illetve a méhnyakrákszűrés az a három nagy szervezett népegészségügyi szűrőprogram, amelyek esetében a részvételi hajlandóság növelése a célunk
– fejtette ki Müller Cecília, aki hozzátette: gyakori megbetegedések, amelyek későn felfedezve nagy számban elhalálozással végződnek, de ezeknél egy adott időintervallumon belül még időben be lehet avatkozni, hogy elkerüljük a betegség súlyos kimenetelét.
Azért, hogy a szűréseken többen vegyenek részt, napirendre kell tűzni a szankcionálás lehetőségének kérdését is
– tette hozzá az országos tiszti főorvos.
Müller Cecília a Magyar Nemzetnek adott interjújában többek között arról is beszélt, hogy
- A leletek feldolgozásánál a mesterséges intelligenciát is alkalmaznák.
- Óriásit fejlődött az orvostudomány, hatalmas léptekkel megy előre, a diagnosztikai és a terápiás lehetőségek is sokkal szélesebbek, mint korábban.
- Cél az, hogy ne legyünk betegek és ne kelljen az egészségügyi beavatkozásokat igénybe venni, a mérleg a prevenció felé billenjen. A munkatársaival folyamatosan azon dolgoznak, hogy megváltozzon az egészséghez való hozzáállás.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) és az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) összeolvadásából létrejött NNGYK elindítása azonban nem volt zökkenőmentes.
A Válasz Online szerint valójában nem összeolvadás volt, hanem a gyógyszerészeti hatóság épült bele a népegészségügyi központba. Ez pedig azzal is járt, hogy a gyógyszerészek alacsonyabb beosztásokba kerültek. A hírportál szerint emiatt felmondási hullám vette kezdetét az intézménynél.