Olaf Scholz kávézni küldte Orbán Viktort Brüsszelben
További Belföld cikkek
- Átkot és rontást is levesznek, de füvesasszony is lesz a Miniszterelnökség által támogatott sámánfesztiválon
- A Hős utcai gettónak már a megépítése sem volt jó ötlet, most felszámolják
- „Ennek k..va nagy következményei lesznek, ebből elég volt” – újabb hangfelvétel került ki Magyar Péterről
- Csaknem húsz éve az Alkotmánybíróság dobta le a „választási atombombát”
- Rogán Antal: Megpróbálunk rendet vágni, de teljes felelősséget nem vállalunk
Csütörtökön tartották Brüsszelben az EU-vezetők csúcstalálkozóját, amelynek kiemelt napirendi pontja volt Ukrajna uniós csatlakozása. Mivel Orbán Viktoron kívül minden vezető támogatta a döntést, ezért Scholz azt a megoldást találta ki, hogy a magyar miniszterelnök hagyja el a termet, amíg a többiek egyhangú döntést hoznak – írja a Politico.
Scholz úgy fogalmazott,
inkább igyon egy kávét a szobán kívül.
Ötlete szabályos volt, mivel ha a 26 vezető egyhangú döntést hoz, az akkor is figyelembe vehető, ha egy vezető éppen nincs jelen a döntéshozatalkor. Így Ukrajna csatlakozása is megvalósulhat, és Orbán Viktornak sem kell igennel szavaznia.
Az ötlet felvetését követően Orbán Viktor és Olaf Scholz is elhagyta a termet, így az EU-vezetők bejelenthették a hivatalos döntést, miszerint megkezdik Ukrajna csatlakozási tárgyalásait.
„Magyarország nem támogatja a rossz döntéseket!”
Péntek reggeli rádióinterjújában Orbán Viktor elmondta, nem tudta meggyőzni a többi vezetőt arról, hogy rossz döntést hoznak Ukrajna felvételével. Kijelentését azzal indokolta, hogy a Volodimir Zelenszkij vezette ország még nem készült fel arra, hogy az unió tagja legyen.
A magyarok pénzét nem kapja meg Ukrajna – ezt ugyanis a magyar delegáció már megvétózta, mert Magyarország nem fogadja el a pénzügyi következményeit az ukrán csatlakozásról szóló döntésnek. Ha a magyar gazdák érdekeit kell megvédeni, akkor a magyar kormány a kéziféket be fogja húzni
– jelentette ki Orbán Viktor.
A kormányfő pénteken Facebook-oldalán megerősítette, hogy „a rossz döntés költségeit azok fizetik meg, akik megszavazták”.