Eldőlt: a jövő héten nem lesz döntés Svédország NATO-csatlakozásáról
További Belföld cikkek
- Ujhelyi István: Megérintette a Fideszt a bukás szele, olyan folyamatok indultak el, amikre 30 éve nem volt példa
- Dúl a kommentháború: Menczer Tamás, Kocsis Máté és Magyar Péter esett egymásnak a magdeburgi tragédia miatt
- Hatalmas torlódásra kell számítani az M3-as és az M5-ös autópályákon, az M1-esen akár két órával is nőhet a menetidő
- Orbán Viktor: Sosem szerettem azokat a politikusokat, akik elhárították a felelősséget
- Súlyos baleset történt Debrecenben, a buszmegállóba hajtott egy autó
Még pár napja írtunk arról, hogy az ellenzéki frakciók közösen jegyzett levélben fordultak Kövér László házelnökhöz.
Ettől függetlenül számítani lehetett arra, hogy valószínűleg nem lesz határozatképes ez az ülés. A Fidesz képviselői korábban sem mentek el az ehhez hasonlóan összehívott rendkívüli ülésekre, és Szijjártó Péter külügyminiszter most is azt mondta, nem látja szükségét az ülésnek, mert február végén úgyis összeül a parlament.
Vadai Ágnes csütörtökön, a közösségi oldalán azt írta, hogy
már a házbizottság ülésére se jött el a Fidesz. És nem jönnek a rendkívüli ülésre sem. Nyilván, mert nem támogatják a svéd NATO-tagságot.
A képviselő ugyanezt közölte a svéd állam hírügynökséggel, a TT-vel is. Mint mondta, az Országgyűlés Házbizottságának ülésén kellett volna megvitatni a napirendet (a rendkívüli ülésen pedig csak akkor lehetett volna szavazni a ratifikációról, ha ezt elfogadják).
A brüsszeli csúcson Orbán Viktor találkozik a svéd kormányfővel
Arra szintén számítani lehetett, hogy Orbán Viktor az Európai Tanács csütörtöki csúcstalálkozóján találkozik Ulf Kristersson svéd miniszterelnökkel.
Úgy tudni, hogy erre a találkozóra valóban sor kerül a csúcstalálkozó margóján. Kristersson azonban Brüsszelbe érkezve – korábbi kijelentését megismételve – azt mondta, hogy a NATO-csatlakozásról a szó szoros értelmében nem lesz szó, mert azzal kapcsolatban nincs vita a felek közt.
A svéd kormányfő futólag megemlítette eközben a Gripen vadászgépeket is, amelyeket Magyarország Svédországtól szerzett be egy bérleti szerződés keretében. Ez a szerződés hamarosan lejár, és nincs kizárva, hogy Kristersson ezt kihasználva próbál meg nyomást gyakorolni Orbánra azért, hogy megtörténjen a ratifikáció (a gépekre egy levelében is utalt már).