Elárulták a bírák, mit gondolnak a kegyelmi üggyel kapcsolatban felfüggesztett kúriai lap ügyéről
További Belföld cikkek
- Megérkezett a havazás, baleseteket és fennakadásokat okozott az utakon
- Uszály ütközött a Margit híd lábának, több hajóban is kárt tett
- Orbán Viktor: A békéről beszélni Európában olyan volt, mintha ördögöt idéznél
- Kemény üzenetet küldött David Pressmannek lehetséges utódja: Hagyd abba ezt az ostobaságot
- Parázs vita alakult ki Magyar Péter és Fülöp Attila között
Mint arról korábban beszámoltunk, a Kúriai Döntések című folyóiratnál vizsgálatot rendeltek el, és felfüggesztették a kiadást, amíg ki nem derül, hogyan kerülhetett bele a lapba a kegyelmi botrányt kirobbantó határozat.
A hivatalos közlés szerint addig nem is folytatják a lapkiadást, amíg ki nem derül, hogy hogyan kerülhetett K. Endre kegyelmi ügye a folyóiratba.
Pénteken a Magyar Bírói Egyesület (MABIE) kérdést intézett a Kúria elnökéhez.
A MABIE levélben fordult a Kúria elnökéhez, amelyben a sajtótermékekben és a Kúria honlapján megjelent, a Kúriai Döntések Bírósági Határozatok kiadásának felfüggesztéséről szóló híradások kapcsán mélységes aggodalmát fejezte ki
– írják a weboldalukon. Hozzátették azt is, hogy a folyóirat megjelenésének felfüggesztése és a vizsgálat elrendelése a bírák számára a bírói függetlenséget érintő támadásnak tűnik, amely
„minden bíró számára a jövőbeni döntések tekintetében dermesztő hatással bírhat.”
A MABIE emiatt kérte a Kúria elnökét, hogy a vizsgálat elrendelésének, a folyóirat szerkesztésének és kiadásának felfüggesztése okáról és céljáról minél előbb tájékoztassa a bírákat és a közvéleményt.
Mint ismert, Novák Katalin köztársasági elnök kegyelmet adott K. Endrének, egy elítélt pedofil bűnöző bűntársának, amiről elsőként egy olvasói levél alapján utánajárva a 444.hu írt.
Az ügy hatalmas közfelháborodást váltott ki, nyolc nappal később pedig Novák Katalin köztársasági elnök és a döntését ellenjegyző Varga Judit korábbi igazságügyi miniszter is lemondott, majd a kegyelmi botrányban szintén érintett Balog Zoltán is lemondott a zsinati elnöki tisztségéről, de a püspöki tisztéről nem.