Egy biztonsági őr állásába került egy veszélyes hulladékot tároló cég leleplezése
További Belföld cikkek
- Itt a minisztérium bejelentése, gyökeres változás jön az egészségügyben
- Reagált a kormány a legújabb Magyar Péter-féle hangfelvételre
- Átkot és rontást is levesznek, de füvesasszony is lesz a Miniszterelnökség által támogatott sámánfesztiválon
- A Hős utcai gettónak már a megépítése sem volt jó ötlet, most felszámolják
- „Ennek k..va nagy következményei lesznek, ebből elég volt” – újabb hangfelvétel került ki Magyar Péterről
Közvetlenül a lakóházak szomszédságában található az az ipartelep Sárbogárdon, ahol tonnaszámra tárolják az iváncsai akkumulátorgyár selejtes termékeit. Erről fényképeket szereztek és mutattak be – számolt be az esetről elsőként a Párbeszéd – Zöldek párt.
Egy helyi férfi, Orosvári Zsolt azt mondta az RTL Híradójának, hogy az ügynek meglett a következménye, de nem úgy, ahogy várták, mivel – a feltételezések szerint –
ez az eset egy 71 éves nyugdíjas férfi állásába került, aki biztonsági őrként vállalt munkát a telepen, miután kikerültek a fotók a nyilvánosság elé.
Kiderült az, hogy évi 10 ezer tonna akkumulátor tárolására és kereskedelmére adtak ki engedélyt a telepnek január végén, igaz a helyiek szerint már december vége óta szállítják oda az akkumulátorokat. Sőt, Orosvári Zsolt úgy tudja, hogy nem csak tárolásról van szó.
Sikerült felvennem a kapcsolatot a telep bérlőjével, aki megerősített olyan információkat, amelyek addig csak pletykaként terjedtek. Tehát szeretnék hosszabb távon tárolni és valamilyen téren felhasználni a selejtes akkumulátorokat – nyilatkozta a férfi.
A Párbeszéd szerint ez óriási felelőtlenség egy olyan telepen, amely korábban ásványvízüzemként funkcionált.
Megakadályozzuk, hogy akkumulátorbontó vagy egy még kockázatosabb tevékenység, a akkumulátorfeldolgozó működjön Sárbogárdon, hiszen ott egy olyan fúrt kút van, ami közvetlen összeköti a telepet a sárbogárdi vízbázissal, és ez megengedhetetlen kockázatot jelentene
– mondta Tordai Bence, a Párbeszéd – Zöldek frakcióvezetője, aki ara is emlékeztetett, hogy az engedélyt kérő cég ugyanaz, amelynek a neve korábban felmerült a gödi Samsung-gyárból elszállított és átcímkézett 83 tonna akkumulátor-hulladék ügyében is.
A híradónak nyilatkozó szakértő szerint a túl sok akkumulátor hazai telepítése visszaüthet, például a hulladékkezelésben.
Éltető Andrea, a Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont Világgazdasági Intézet tudományos főmunkatársa azt mondta, hogy a következő 5 évben még az Európában keletkező akkumulátorhulladék fele gyártási selejtből fog állni, nem azokból, amelyek már lejárt élettartamúak. Ez Magyarországon is így van.
A helyi önkormányzat mellett a Párbeszéd is bejelentette, hogy bíróságon támadják meg a sárbogárdi cég engedélyét.