Karsai Dániel: Ha engedélyezett lenne az eutanázia, akkor sem élnék vele
További Belföld cikkek
- Parázs vita alakult ki Magyar Péter és Fülöp Attila között
- 60 milliós Merci, vagy nincs mit enni? – Anyagi különbségek karácsonykor
- Hamarosan megszólal Orbán Viktor, évértékelő interjút ad a miniszterelnök
- Jön a havazás Budapesten is, figyelmeztették a lakosságot
- Négyes karambol történt az M5-ös autópályán
A teste egyre inkább cserben hagyja, és már szinte érthetetlenek a szavai – írja a Népszava újságírója, aki Karsai Dániel otthonába látogatott, hogy interjút készítsen a gyógyíthatatlan beteg, ALS-ben, azaz amiotrófiás laterálszklerózisban szenvedő alkotmányjogásszal.
A férfi nemrégiben épült fel tüdőgyulladásából, ám szervezete annyira kezdi feladni a küzdelmet, hogy már gyomorszondán keresztül táplálják, miközben szellemileg teljesen ép.
Az interjúból kiderül, hogy Karsai Dániel nem ért egyet azokkal, akik azt kívánják a kormányoldali politikusoknak, hogy ugyanazt éljék át, amit ő, csak azért, mert nem hallgatják meg, de még népszavazást sem hajlandóak kiírni eutanáziakérdésben.
Az alkotmányjogász mostanra már csak a nyakát és az egyik lábát képes mozgatni, és nyelni sem tud, és bár a kórházban töltött két hét során megfordult a fejében, hogy befejezné az életet, most azonban – fizikailag – rendben van, nem fáj semmije, és ha engedélyezett lenne az eutanázia, akkor sem élne vele.
Karsai Dániel blogja nem új keletű a Facebookon. A bejegyzéseit visszapörgetve nyomon követhető, hogy míg a tavaly szeptemberi bejelentése előtt – amikor közzétette, hogy gyógyíthatatlan beteg – nagyjából ezer ember követte, viszont amióta nyilvánosságra került küzdelme a kegyes halálért, több ezer ember kíséri figyelemmel a harcát.
Mint azt megírtuk, Karsai Dániel tavaly augusztusban szembesült a halálos diagnózissal, szeptemberben pedig bejelentette, hogy a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul, mert szerinte az élet végi döntések meghozatalának teljes magyarországi tilalma alapvető emberi jogokat sért.
Ha ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123, vagy 06 80 820 111 telefonszámot! Kérjük, olvassa el ezt az oldalt! Amennyiben másért aggódik, ezt az oldalt ajánljuk figyelmébe.