Felavatták a Mosonyi Lászlóról elnevezett komplex pihenőhelyet
További Belföld cikkek
-
A DK szerint Pintér Sándornak, Rétvári Bencének és Takács Péternek is le kellene mondani a kórházi VIP-szolgáltatásokról
- Dömötör Csaba szerint a Tisza Párt kongresszusát Manfred Weberék finanszírozták
- Lesöpörte az asztalról a NOlimpia 2.0 népszavazás ügyét a Kúria
- Kislányokat futtatott egy hajdúsági férfi, aki képviselőként és ismert zenészként dolgozott
- Halálra gázolt a vonat egy embert Győr és Sopron között
A magyar építőipar egyik meghatározó szakembere kapott a pályájához méltó elismerést, amikor az M44-es Lakitelek–Szentkirály szakaszán felavatták a Mosonyi Lászlóról elnevezett komplex pihenőhelyet – írja a Magyar Építők.
A komplex pihenő a Szentkirályról Tiszakécskére vezető 4623-as és az M44-es csomópontjánál épült meg, egy külön szintű csomóponttal együtt. A 4,6 kilométeres szakasz generálkivitelezőJe a Duna Grouphoz tartozó Duna NRG Zrt. volt
A felavatása előtt a kivitelező és a megrendelő cég munkatársai egy kerékpártúrával járták be az elkészült szakaszt.
Az egész hazai útépítő szakma szempontjából jelentős lépés a Mosonyi László előtt tisztelgő emléktábla avatása. A mérnök a magyar mélyépítés egyik kiváló szakembere volt, akit nemzetközileg is elismertek, és aki több éven át vezette a Duna Aszfalt Zrt. vállalkozási igazgatóságát.
A vállalat részéről indult el a kezdeményezés, hogy a munkássága előtt tisztelegjenek.
A táblaavató ünnepségen arról is megemlékeztek, hogy Mosonyi László Békéscsabán született, és ennek a városnak a gyorsforgalmi kapcsolatát megteremtő M44-esen találkoznak majd a nevével az utazók.
![Magyar Építők](https://kep.cdn.indexvas.hu/1/0/5630/56309/563091/56309193_a1500c194e85d62a555499e82a3663b5_wm.jpg)
Mosonyi László főszerepet vállalt a GED Afrika-projekt előkészítésében, ami jelenleg Afrika legnagyobb egyedi infrastrukturális magánberuházása Európából. Ennek a szakmai és befektetői partnere a Duna Aszfalt Zrt. A projektet Mosonyi László egyedülálló munkatapasztalatai alapozták meg, miután összesen 12 éven át dolgozott Algériában, ahol feladatai között szerepelt többek közt egy földközi-tengeri kikötő építésének az irányítása is, és hasonló jelentőségű eredményt ért el Elefántcsontparton.
Szíjj László az avatáson tartott beszédében Mosonyi László méltatása után elmondta, hogy a mérnök először javasolta neki, vállaljon szerepet a Duna Group a GED Africa-projektben.
Szeretném most Laci családjának, azaz nektek és nekünk, azaz a Duna Aszfaltnak is bejelenteni, hogy ez az álom megvalósul, megcsináljuk!
– mondta.
A GED Afrika-projekt
A beruházásban egy 184 km hosszúságú autóút jön létre, részben korábbi utak felhasználásával a zambiai Mwenda és a kongói Kasomeno között. Az új úthoz egy 345 méteres új, ferde kábeles híd is kiépül majd a két ország határát képező Luapula-folyó felett, valamint egy egymegállásos határállomás. A projekt tartalmazza a útdíjfizetési rendszer és a kapcsolódó infrastruktúra kiépítését is.
A projekt jelentőségét az adja, hogy az általa létrejövő új közlekedési folyosó mintegy 7 nappal tudja lerövidíteni a kongói Katanga tartományban található réz, arany, ezüst, valamint ritkaföldfémek útját a fő exportútvonalként használt tanzániai Dar-es-Salaam kikötőjébe. Az utat jelenleg csak jelentős kerülővel és egy átlagosan hétnapos várakozást igénylő határátkelőn átlépve tudják teljesíteni a szállítást végző teherautók.